Az alábbi táblázat bal oldalsó sorában a nyolc csoportelső, felül a nyolc csoportmásodik együttes látható, a cellákban pedig az egyes párosítások esélye százalékban.
A lehetséges variációk közül egy – az elmúlt évekből egyáltalán nem szokatlan – Bayern München–Arsenal összecsapásra, Dortmund–Manchester City találkozóra és Chelsea–Bayer Leverkusen csatára van a legnagyobb esély.
Hogy miért? Az esélyek kalkulálásánál az számít, hogy egyes csapatok hány klubbal találkozhatnak. A csoportellenfelek és az azonos nemzetűek nem kerülhetnek egymással szembe. Így van olyan csapat, amelyik hét lehetséges ellenféllel futhat össze, de van, amelyik csak öttel. A Chelsea és a Bayer Leverkusen esetében is csak öt-öt variáció van, így annak a meccsnek a legnagyobb, 28.7 százalék az esélye.
A legvalószínűbb párharcokat kékkel, a legkevésbé esélyeseket zölddel emelték ki a táblázatban.
Ha megnézzük, jól látható, hogy a Paris Saint-Germain rendkívül nehéz helyzetbe került a barcelonai vereséggel, a francia bajnok példája jól mutatja, mekkora jelentősége lehet a csoportelsőségnek.
A PSG lehetséges ellenfelei között a három legerősebb bajnokság (angol, német, spanyol) listavezetője egyaránt ott van, azaz a Chelsea, a Real Madrid és a Bayern München is jöhet Ibrahimovicéknak a BL-döntős Atlético, a Porto és a Dortmund mellett.
Mindeközben a csoport első helyén végző katalánoknak a Manchester City, az Arsenal és a Juventus a legnehezebb lehetséges ellenfél.
További statisztikai érdekesség a csoportkörrel kapcsolatban, hogy legutóbb a 2006–2007-es szezonban ült ennyire a papírforma az „alapszakaszban”: a 32-ből 22 együttes végzett a csoportok sorsolása előtt számára meghatározott kalapnak megfelelő helyen. A 2003–2004-es szezon óta ez a legmagasabb szám (holtversenyben).
A 2004–2005-ös idényben például csak öt együttes végzett csoportjában a kalapbeosztásnak megfelelő helyen.
Az A-, B-, F-, G és H-csoportban minden a nagykönyv szerint alakult, azaz az első kalapos csapat az első helyen végzett, a második kalapos a második helyen és így tovább. Kattintson a tabellákért!
A legérdekesebbnek – ezzel párhuzamosan a tényleges halálkvartettnek – a C-csoport bizonyult, ahol teljességgel fejre állt a „rend”. A negyedik kalapos Monaco lett az első, az első kalapos Benfica lett az utolsó. Ez az első eset a BL történetében, hogy a kalapbeosztással teljes ellentétesen alakult egy csoport végeredménye.