BL: ünneprontó lett a versenyképes Schalke

Vágólapra másolva!
2013.02.21. 00:01
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Galatasaray 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Schalkével. A németek tudják: ez az eredmény nagyon sokat jelent.

„Csapatom remekül játszott, nagy napunk volt – örült a mérkőzés után Jens Keller, a Schalke trénere. – Lelkesen, összeszedetten játszottunk, maximális erőbedobással. Volt pár helyzetünk, és sajnos adtunk egy gólt az ellenfélnek. Most a Mainz elleni bajnoki a legfontosabb, aztán jöhet a visszavágó."Jens Keller, a Schalke trénere. – Lelkesen, összeszedetten játszottunk, maximális erőbedobással. Volt pár helyzetünk, és sajnos adtunk egy gólt az ellenfélnek. Most a Mainz elleni bajnoki a legfontosabb, aztán jöhet a visszavágó."

„Igyekeztünk minél nagyobb nyomás alá helyezni ellenfelünket. Nem tudtak minket átjátszani, az első félidőben inkább mi játszottuk a futballt. Rossz passz után kaptunk gólt, sajnos így sikerült. Mentünk tovább, igaz, előtte hasonló helyzetből rúgtunk mi is gólt. Úgy érzem, jó meccset játszottunk, Didier Drogba és Wesley Sneijder nagyszerű játékosok, de még be kell illeszkedniük új csapatukba. A sérült szememmel nem volt gond. A 1–1 nagyon rendben van, sokat kihozhatunk ebből otthon, ahol kontrázhatunk, hiszen nekik kell jönniük. Nekünk már a nulla-nulla is jó, nálunk az előny" – így a Schalke holland támadója, Klaas-Jan Huntelaar.

„Odahaza egy laptopon szimuláltuk a török stadion hangulatát, ez sokat segített – fogalmazott rejtélyesen a németek egyik legjobbja, Julian Draxler. – De egyébként is profik vagyunk, ilyesmire nem adunk. Érdekes 60 ezer ellened szurkoló ember előtt játszani, de nem erre koncentráltunk, hanem arra, hogy jól futballozzunk, jó eredményt érjünk el a visszavágóra."

„Abszolúte elégedettek vagyunk. Bár követtünk el hibákat, lásd kapott gólunkat, összességében jó mérkőzést vívtunk, jogosan szereztünk egy pontot" – így Jermaine Jones.

Megszólalt a kezdőbe nem kevés hányattatás után bekerülő kapus, Timo Hildebrand is.

„Az első félidő meleg volt, a második nem annyira. Ünneprontók voltunk ma, megmutattuk, hogy nagy csapat vagyunk, készen a nagy kihívásokra. A Schalke versenyképes csapat, amikor szorul a kapca, akkor vagyunk a legjobbak."

Legfrissebb hírek

A csángó közméltóságok csapata nyerte a hagyományos csíkszentdomonkosi futballtornát

Minden más foci
2025.10.14. 15:54

Labdarúgás: hetet kaptak az U17-esek a csehektől az Eb-selejtezőn

Utánpótlássport
2025.10.14. 15:24

Magyar futballedző előtt tiszteleg Hollandia

Népsport
2025.10.14. 14:31

Labdarúgás: négyet kapott a görögöktől az U19-es válogatott

Utánpótlássport
2025.10.12. 17:18

Labdarúgás: kiütéses győzelem a Gibraltár elleni U17-es Eb-selejtezőn

Utánpótlássport
2025.10.11. 15:06

Labdarúgás: felkészülési meccset nyert az U19-es fiúválogatott

Utánpótlássport
2025.10.09. 15:48

Labdarúgás: legyőzte a görögöket az U19-es leányválogatott Athénban

Utánpótlássport
2025.10.09. 14:24

Labdarúgás: döntetlennel rajtoltak Észak-Macedóniában az U17-esek

Utánpótlássport
2025.10.08. 16:10
Ezek is érdekelhetik