Werder-vég: csúnyán kikapott a Bremen hazai pályán a Panától

2008.11.04. 22:51
A Bajnokok Ligája B-csoportjának kedd esti mérkőzésein a ciprusi Anorthoszisz az Internazionalét, a Werder Bremen a Panathinaikoszt fogadta hazai pályán. A ciprusiak megszorongatták esélyesebb olasz riválisukat, és végül 3–3-ra végeztek José Mourinho csapatával. A Panathinaikosz idegenben 3–0-ra kiütötte a Werder Brement. A csoport második helyén továbbra is az Anorthoszisz áll, amely immár nem leírható a továbbjutásért vívott harcban, a Bremen nehéz helyzetbe került vereségével.
A két zöld-fehér csapat mérkőzésén a Pana (tiszta zöldben) idegenben intézte el a Brement
Fotó: Reuters

ANORTHOSZISZ–INTERNAZIONALE
Az Internazionale esetleges ciprusi győzelme esetén szerencsés esetben – azaz, ha a másik mérkőzésen a Werder Bremen veszít – akkor akár továbbjutást is ünnepelhettek volna az olaszok, így megvolt a megfelelő motiváció José Mourinho csapata számára.

Nos, az Inter ennek megfelelően hatalmas lendülettel kezdte a mérkőzést, aminek hamar meg is lett az eredménye. Ibrahimovic végzett el szabadrúgást a 16. percben 40 méterről, a hatalmas lökete kipattant Beqaj kapus páncélmellényéről, Balotelli köszönte a lehetőséget és közelről betalált (0–1).

Úgy tűnt, innét kezdve sima mérkőzés lesz… Hogy mégsem így alakult az az Inter védelmének köszönhető, a 31. percben szinte a semmiből egyenlített a hazai csapat: egy előrevágott labdát Burdisso próbált meg Julio Césarhoz hazafejelni, azonban épphogy hozzáért csak a labdához – az óriási védelmi hibát Bardon használta ki, és higgadtan a hálóba lőtt (1–1).

A túloldalon Beqaj másodszor is hibázott a 44. percben, Materazzi lábához irányított labdája túljutott a kapuson (1–2), azonban hiába szerzett lélektani pillanatban gólt az Inter, nem húzta ki az első félidőt.

A 46. percben a félidő hajrájára csereként beálló Panagi emelkedett a legmagasabbra, mindez azonban nem lett volna elég a gólhoz, ha Cambiasso nem fejeli a kobakjára a lasztit közvetlen közelről: itt volt az újabb ciprusi egyenlítő találat! (2–2)

Sőt, a második félidő elején a vezetést is megszerezte, miután az Inter ismét tragikomikus jelenetbe illő gólt „hozott össze”.Bardon beadása után Burdisso ismét óriásit hibázott, szinte odaajándékozta a labdát Fruszosznak, aki 10 méterről lőtt a kapuba. Vezetett az Anorthoszisz! (3–2 )

José Mourinho hármat cserélt, és ez végül egy pontra volt elég: a cserecsatár Cruz a hajrában a hálóba csúsztatott, kialakítva ezzel a 3–3-as végeredményt.

WERDER BREMEN–PANATHINAIKOSZ
A csoport másik mérkőzése nem bővelkedett ennyire fordulatokban, sokkal inkább hozott taktikai küzdelmet. Nem csoda, hiszen a továbbjutásért vívott harcban egy vereség mindkét csapat számára végzetes lehetett volna.

Az első félidő eseménytelensége után a második játékrészben Manciosz lőtt 14 méterről a kapu bal alsó sarkába egy szépen felépített akció végén az 58. percben (0–1 ), majd a Karagunisz hatalmas bombagóljával a 70. percben a mérkőzést is eldöntötte a görögök javára (0–2).

A 83. percben Ciolisz a kegyelemdöfést is bevitte a németeknek (0–3). A Werder az Anorthoszisz és a Pana ellen mindössze egy pontot gyűjtött hazai pályán, ami kevés lehet a végelszámolásnál.

BAJNOKOK LIGÁJA

Helyszín: GSP Stadion, Nicosia
Nézőszám: 20 000
Játékvezető: Laurent Duhamel (francia)
Asszisztensek: Stéphane Duhamel és Nicolas Pottier (franciák)

Vezetőedző: Temur Kecbaja Vezetőedző: José Mourinho

Gólszerzők: Bardon (31.), Panagi (45+1.), Fruszosz (50.), ill. Balotelli (13.), Materazzi (44.), Cruz (80.)
Csere: Paulo Costa h. Panagi (43.), Fruszosz h. Szkopelitisz (63.), Bardon h. Ocokoljics (83.), ill. Sztankovics h. Cruz (57.), Burdisso h. Vieira (58.), Mancini h. Maxwell (58.)

Helyszín: Weser Stadion, Bréma
Nézőszám:30 000
Játékvezető: Kassai Viktor (magyar)
Asszisztensek: Erős Gábor és Vámos Tibor (magyarok)