Elégedettek az előnyt szerző németek, nem szomorkodnak a portugálok

2008.02.20. 11:30
Kevin Kuranyi negyedik percben lőtt góljával verte a Schalke a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első összecsapásán a Portót, így Mirko Slomka együttese minimális előnnyel várhatja a visszavágót. A német gárda szakvezetője örül a hazai sikernek, a portugál csapat trénre, Jesualdo Ferreira viszont csak a mutatott játék miatt kesereg, a hátrányt a hazai visszavágón ledolgozhatónak tartja.
Marcelo Bordon (Schalke, balra) elől Bruno Alves (középen) és Helton (jobbra, mindkettő Porto) közös erővel tisztáz egy beívelést
Reuters
Reuters

Századik nemzetközi kupamérkőzésére készült a Schalke, amely a szép jubileumot az ötvenedik győzelemmel tette volna még felejthetetlenebbé. Ebben a Porto próbálta meg megakadályozni a németeket, de végül összejött a házigazdák elképzelése. A találkozóra alaposan rányomta a bélyegét a korai gól: a hazaiak inkább előnyüket őrizték, mintsem növelték volna azt, a vendégek meg nem hozták saját formájukat.

„Tudtuk, hogy nehéz és szoros meccs vár ránk – nyilatkozta a lefújást követően Slomka. – Remekül kezdtünk, gyorsan megszereztük a vezetést, és több lehetőségünk is adódott a második találatunk megszerzésére, mint a Portónak az egyenlítésre. Tulajdonképpen 1-0-s győzelemről álmodtunk. A második félidőben nehezebb dolgunk volt. Előfordult, hogy csak a szerencsének köszönhettük, amikor megúsztuk az egyenlítést. Eközben azért nekünk is adódott lehetőségünk az előny növelésére, de nem tudtunk élni vele. Tisztában vagyunk, hogy a Porto milyen erős otthon, de előnyünk tudatában rákészülhetünk a kontrajátékra, ami viszont nekünk kedvez.”

„A korán bekapott gólnak köszönhetően végig hátrányban játszottunk - mondta Jesualdo Ferreira -, nem is tudtunk a képességeinknek megfelelő teljesítményt nyújtani az első félidőben. A második játékrészben pedig nem találtuk a hazaiak játékának a megfelelő ellenszerét. A 0-1 tulajdonképpen nem rossz kiindulási alap a hazai visszavágóra. Rosszul játszottunk, különösen támadójátékunkból hiányzott az átütőerő.”