A farkasok leiskolázták a Dinamót, csoportelső a Manchester

2007.11.27. 23:02
Fölényes győzelemmel harcolta ki a továbbjutást a csoprtkörből az olasz első osztályú AS Roma együttese a Dinamo Kijev otthonában, ahol 4-1-re lelepték az ukránokat Luciano Spalletti tanítványai. A farkasok már az első félidőben háromgólos előnyre tettek szert, Vucsinics duplázott a mérkőzésen. A Manchester United az utolsó pillanatban tudott nyerni az Old Traffordon, ami csoportgyőzelmet ért, az utolsó fordulóbeli római vendégjáték eredményétől függetlenül.
Négyszer örülhettek a rómaiak Kijevben

DINAMO KIJEV – AS ROMA 1-4

Az AS Roma azzal a tudattal utazott Kijevbe, hogy egy idegenbeli győzelem már a biztos továbbjutást jelenti számukra a csoportkörből.

A farkasok ennek megfelelően már az első pillanatoktól kezdve haraptak, s rögtön a negyedik percben már ünnepelhettek is.

Ekkor Christian Panucci szánta magát beadásra a jobbösszekötő helyéről, a labdára lecsapni készülő Vucsinics pedig megzavarta Ribka kapust, így a hálóban landolt a játékszer.

Az utóbbi hetekben reneszánszát élő Panucci, ha így folytatja, lassan már gólfelelős lesz a bordósárgáknál.

A rómiak fokozatos nyomás alatt tartották a kijevi kaput, az ukránoknál elsősorban Bangoura egyéni akciói jelentettek komolyabb veszélyt.

Az első félóra után aztán további gólokban is megnyilvánult a farkasok fölénye, a 32. percben a leshatárról kilépő francia középpályás Giuly közelről mattolta Ribka kapust. 0-2

Négy perccel később is a BL-győztes francia volt az egyik főszereplő, átadása után Mirko Vucsinics törhetett egyedül kapura, majd 11 méterről, jobb lábbal belsőzött a bal alsó sarokba. 0-3

A folytatás gyakorlatilag jutalomjáték volt a vendégek számára, akik két fokozatot vissza is váltottak.

A kijeviek aztán a 63. percben megszerezték a becsületgólt, Bangoura használta ki kegyetlenül Juan hibáját, és lőtt Doni mellett a kapuba. 1-3

A véghajrában aztán helyreállt a rend – azaz a háromgólos olasz előny – erről Mirko Vucsinics gondoskodott, aki a tizenhatos vonaláról helyzetett újra Ribka kapus mellett a hálóba. 1-4

MANCHESTER UNITED – SPORTING 2-1

A Manchester United a Sporting ellen kívánta bebiztosítani csoportgyőzelmét hazai pályán, az Old Traffordon.

Nem a vörösördögök elképzelései szerint alakultak azonban a dolgok az első félidőben, a Sporting kis híján az első félórában megnyugtató előnyhöz jutott.

A 20. percben a védő Abel 22 méterről, a jobbösszekötő helyéről lepte meg a kissé kint álló Kuszczakot, megszerezve a vezetést a vendégeknek.

Hat perccel később a lengyel kapus bűnrossz kirúgása után pillanatok alatt gólhelyzetbe került Liedson, aki nem is hibázott. A játékvezető azonban – helytelenül – nem adta meg a találatot.

Az Álmok Színházában síri csend ült a nézőtéren a szünetben, a folytatásban azonban Giggs és Tevez beállása után valamelyest megváltozott a játék képe.

A rendkívül aktív Ronaldo és Saha még nem tudott egalizálni, a hatvanadik percben aztán már több szerencsével járt a United, villámgyors akció során Sahánál kötött ki a labda, aki tizenöt méterről lőtte rá Tevez lábára a labdát úgy, hogy az a kapuba pörgött.

A végén aztán Cristiano Ronaldo be is biztosította a csoportelsőséget győztes szabarúgásgóljával az angol sztárcsapatnak.