Atlétika: Ingebrigtsen bevetődött a győzelemért, Warholm kikapott

SZ. Z.SZ. Z.
2024.05.30. 22:28
Ingebrigtsen (jobbra) mellbedobással győzött (Fotó: Getty Images)
Három versenycsúcs is megdőlt a Gyémánt Liga csütörtöki, oslói állomásán.

A FUTÓSZÁMOK DOMINÁLTAK a csütörtöki Gyémánt Liga-fordulóban Oslóban, a 14 versenyszámból csak három nem a rekortánon zajlott. A norvégok két legnagyobb sztárja közül először Karsten Warholm állt rajthoz, de nem volt benne sok köszönet. A 400 méter gát világcsúcstartója beleakadt az utolsó gátba, ezért Alison dos Santos a végén hét századmásodperccel megelőzte. Kettejük között óriási csata várható a párizsi olimpián is, amelybe Rai Benjamin is beleszólhat.

A hazaiak másik szupersztárja, Jakob Ingebrigtsen egy már elveszített versenyt nyert meg elképesztő bevetődésével 1500 méteren. A kenyai Timothy Cheruiyot a célegyenesben megelőzte őt, de a 23 éves klasszis mellbedobással a világ idei legjobb eredményét elérve, háromszázados különbséggel diadalmaskodott. A két brit, Josh Kerr és Jake Wightman ezúttal nem indult.

A nap legszínvonalasabb futamát a férfi 5000 méter hozta, amelyben hatan is országos csúcsot értek el. Közülük a győztes a minden idők második legjobb idejét futó Hagos Gebrhiwet lett, aki 12:36.73-as teljesítményével a legendás Kenenisa Bekele 2004 óta fennálló etióp csúcsát adta át a múltnak. Hozzá hasonlóan a diszkoszvető Mykolas Alekna is versenycsúccsal lett első, ahogyan a 3000 méteren óceániai rekordot futó Georgia Griffithnél sem volt korábban senki sem gyorsabb Oslóban.

A 400 méter Eb-címvédője, Matthew Hudson-Smith 44.07 másodpercre javította saját Európa-csúcsát, Rómában is ő lesz az, akit a többieknek le kell győzniük az egykörös távon.

A Gyémánt Liga vasárnap Stockholmban folytatódik, többek között a magyar csúcstartó Takács Boglárka is rajthoz áll 100 méteren.