Atlétika: budapesti világbajnokok az Év atlétái a WA-nál

MTI MTIMTI MTI
2023.12.12. 10:40
Noah Lyles a férfi futók között lett a legjobb (Fotó: Getty Images)
A budapesti világbajnokság aranyérmesei közül kerültek ki az Év atlétája-cím idei győztesei.

A nemzetközi szövetség (WA) újításként három kategóriában osztotta ki az esztendő legjobbjainak járó elismerést. Külön díjazták a futó és ügyességi számokat, valamint az utcai versenyeken mutatott teljesítményt.

A férfiaknál a futószámokban a Budapesten triplázó (100 és 200 m, 4x100-as váltó) amerikai Noah Lyles nyert, a nőknél pedig a kenyai Faith Kipyegon, aki a hölgyek között elsőként győzött vb-n 1500 és 5000 méteren is.

Az ügyességi számokban az idén többször világcsúcsot döntő rúdugró, a svéd Armand Duplantis, és a hármasugrásban harmadszor világbajnok venezuelai Yulimar Rojas bizonyult a legjobbnak.

A stadionon kívüli számok tekintetében két világrekorder maratonista kapta a díjat: a férfiaknál a Chicagóban első kenyai Kelvin Kiptum, a nőknél pedig az etióp Tigst Assefa, aki Berlinben érte el minden idők legjobb idejét.