Atlétika: etióp siker a férfiaknál, kenyai versenyrekord a nőknél a párizsi maratonin

MTI, N. T.MTI, N. T.
2022.04.03. 11:46
A férfiaknál az etióp Deso Gelmisa, míg a nőknél versenyrekorddal a kenyai Judith Jeptum ért elsőként célba a vasárnapi párizsi maratonin.

Gelmisa 2:05:07 óra alatt ért célba, és szoros küzdelemben előzte meg honfitársát, Seifu Turát (2:05:10 óra). A harmadik helyen a házigazdák nagy örömére Morhad Amdouni végzett, akinek 2:05:22 órás eredménye új francia rekord. A megdöntött csúcsot 2:06:36 órával Benoit Zwierzchiewski tartotta, aki 2003-ban ugyancsak a Párizs Marathonon futott nemzeti rekordot.

Jeptum 2:19:48 óra alatt teljesítette a 42 195 kilométeres klasszikus távot, ezzel több mint egy perccel javította meg honfitársa, Purity Cherotich 2017-ben felállított, 2:20:55 órás rekordját. A győztes kenyait két etióp futó, Fanti Jimma (2:22:52 óra) és Besu Sado (2:23:16 óra) követte.

A FÉRFIAKNÁL ÉS A NŐKNÉL IS KENYAI FUTÓ NYERTE A BERLINI FÉLMARATONIT

Alex Kibet és Sheila Chepkirui révén a férfiaknál és a nőknél is kenyai futó nyerte vasárnap a berlini félmaratonit.

A 30 éves Kibet 58:55 perc alatt teljesítette a 21.1 km-es távot, és 12 másodperccel maradt el a versenyrekordtól. A 31 esztendős Chepkirui 1:05:02 órás eredménye viszont új versenycsúcs.

A kenyai atléták a dobogó többi fokát is kisajátították: a férfiaknál Joshua Belet 59:53 perc, míg Abel Kipchumba 59:58 perc alatt ért célba, a nőknél Joyce Chepkemoi 1:05:50 óra, Irene Kimais pedig 1:06:34 óra alatt teljesítette a távot, és végzett így a második, valamint a harmadik helyen.

A 41. berlini félmaratonira 121 nemzet 33 336 futója nevezett, de a fagyos idő, a mindössze három Celsius fok körüli hőmérséklet többek kedvét elvette, a szervezők becslése alapján a résztvevői létszám már nem érte el a 30 ezret.