Atlétika: őrizetbe vették, majd elengedték a világbajnok futónőt
Terhességére való tekintettel feltételesen szabadlábra helyezték Marta Domínguezt, a spanyolok világbajnok akadályfutóját, aki pénteken nyolc órán keresztül volt őrizetben a spanyolországi Palencia rendőrkapitányságán.
A Spanyol Atlétikai Szövetség (RFEA) alelnökét azért vitték be, mert felvetődött annak a gyanúja, hogy tiltott szerekkel látott el sportolókat. Az RFEA péntek délelőtt bejelentette, hogy az eset után ideiglenesen felfüggesztette alelnöki pozíciójából Domínguezt, akit a döntésről José María Odriozola, a szövetség elnöke levélben tájékoztatott.
A helyi rádió jelentése szerint a 35 éves atlétát azzal a feltétellel engedték haza, hogy a továbbiakban rendszeresen jelentkezik a hatóságnál.
A rendőrség egy akció keretében csütörtökön további 13 személyt tartóztatott le, köztük a 2006-os spanyol kerékpáros doppingbotrányban központi szerepet játszó orvost, Eufemiano Fuentest.
Legfrissebb hírek

NB I: MTK–Debrecen
Labdarúgó NB I
21 perce
Ezek is érdekelhetik







