Atlétika: Pars Krisztián harmadik a kalapácsvetők Világdöntőjén

Vágólapra másolva!
2009.09.13. 18:53
null
Pars dobogós a Világdöntőn (fotó: Szabó Miklós - archív)
Címkék
Pars Krisztián a harmadik helyen végzett a férfi kalapácsvetők között a Szalonikiben zajló atlétikai Világdöntő második napján, vasárnap.

A 77.49 méterig jutott olimpiai ezüstérmes szombathelyi versenyzőt az ötkarikás bajnok, vb-győztes szlovén Primoz Kozmus (79.80 m) és a lett Igor Sokolovs (79.32) előzte meg.

Az augusztusi világbajnokságon negyedik magyar dobó – a nemzetközi szövetség honlapja alapján – utolsó, negyedik kísérletére érte el legjobbját, mellyel sikerült leszorítania a dobogóról az orosz Alekszej Zagornyijt.

A Világdöntőben szombaton Kővágó Zoltán negyedik lett diszkoszvetésben, vasárnap este pedig még Papp Krisztina áll rajthoz, 3000 méteren.

A viadal összdíjazása hárommillió dollár, a számonkénti győztesek 30 ezerrel gazdagodnak.

A második helyezettek 20, a harmadikok 12, a negyedikek 7, az ötödikek 5, a hatodikok 4, a hetedikek 3, a nyolcadikok pedig 2 ezer dollárral gazdagodnak.

 ATLÉTIKA
  KALAPÁCSVETÉS, VILÁGDÖNTŐ, SZALONIKI
1. Primoz Kozmus szlovén 79.80 m
2. Igors Sokolovs  lett 79.32
3. Pars Krisztián  magyar 77.49


Legfrissebb hírek

UEFA Ifjúsági Liga: Puskás Akadémia–Brann Bergen

Minden más foci
30 perce

Női NB I: hárommal verte meg az újoncot a címvédő FTC

Labdarúgó NB I
48 perce

WTA-vb: Ribakina legyőzte a beugró Alekszandrovát

Tenisz
1 órája

„Teljesen máshogy viszonyulok hozzá, mint a klubcsapatomnál lévőhöz” – Szoboszlai a válogatott új mezéről

Magyar válogatott
1 órája

Ezzel a kerettel fogadják a magyar válogatottat az örmények

Magyar válogatott
2 órája

Bemutatták a magyar válogatott új hazai mezét

Magyar válogatott
2 órája

Madison Keys visszalépett a WTA-vb utolsó csoportmeccsétől

Tenisz
2 órája

Megvan Waltner utódja az NB II-es Szentlőrincnél – hivatalos

Labdarúgó NB II
2 órája
Ezek is érdekelhetik