Atlétika: Miklós Péter Eb-szinttel győzött Bécsben

2009.01.26. 02:01
Itthon csak egy hét múlva kezdődik el a fedett pályás szezon, jó néhány atlétánk azonban úgy döntött, hogy a késői időpontot nem várja meg, ehelyett szombaton elindul a bécsi nemzetközi viadalon. Közülük a legjobb eredményt a vágtázó Miklós Péter érte el, akinél 60 méteren senki sem volt gyorsabb, s ezzel teljesítette a márciusi torinói fedett pályás Európa-bajnokság kiküldetési szintjét.
Célba érkezésekor a futóóra éppen a szükséges 6.68 másodperces időt mutatta, de később kiderült, hogy a Honvéd-versenyző eredménye még ennél is jobb: 6.65. Több mint biztató… Ráadásul értékes skalpot is szerzett: a szlovén Matic Osovnikart (6.71) előzte meg. A nők legrövidebb futószámában ugyancsak magyar győzelem született, Rózsa Zsófia az egyéni csúcsát megközelítve 7.54 másodperccel nyert. Palágyi Gergely is jól kezdett, ő a 60 méteres gátfutásban 7.87 másodperccel lett első.