Jordan Henderson korábban 12 évet töltött el a Liverpoolnál, amellyel csapatkapitányként Premier League-et, Bajnokok Ligáját, FA-kupát, két Ligakupát, Community Shieldet, Európai Szuperkupát és klubvilágbajnokságot is nyert. Ezt követően megfordult a szaúdi Al-Ettifaq csapatában, majd tavaly januárban az Ajaxhoz igazolt, amelyben 57 mérkőzésen lépett pályára.
Keith Andrews, a Brentford vezetőedzője örömmel üdvözölte a rutinos középpályást. „Amint tudomásunkra jutott Jordan elérhetősége, egyértelmű döntés volt. Még mindig kiváló erőnlétben van, rendkívül motivált, és rengeteg tapasztalatot hoz magával. Egy fiatal kerethez kifejezetten fontos egy ilyen vezéregyéniség. Ő a modern PL egyik legmeghatározóbb kapitánya volt, aki a legmagasabb szinten tudja képviselni azt a profizmust és elhivatottságot, amit mi is elvárunk.”
Henderson pályafutását szülővárosában, a Sunderlandnél kezdte, majd a Liverpool színeiben 492 tétmérkőzésen 33 gólt szerzett, és 2015-ben Steven Gerrard utódjaként lett a csapat kapitánya. A 84-szeres angol válogatott középpályás három világbajnokságon és három Európa-bajnokságon is pályára lépett, 2019-ben pedig az év angol játékosának is megválasztották.
A tapasztalt középpályás várhatóan fontos szerepet tölt be a Brentford fiatal keretében, amelyből több meghatározó, rutinos játékos is távozott a nyáron.