Szűcs üzent Szoboszlainak a magyaros FA-kupa-meccs előtt: Nem adjuk könnyen magunkat!

P.  GY. B. P. GY. B.
Vágólapra másolva!
2025.02.06. 11:33
Szűcs Kornél szerint a Liverpool elbúcsúztatása klubtörténelmi siker lenne (Fotó: Getty Images)
Hétvégén rendezik az FA-kupa 4. fordulóját Angliában, ahol Szoboszlai Dominik Liverpoolja és Szűcs Kornél Plymoutha egymással csap össze.
Angol labdarúgás
2025.01.12. 19:23

Szoboszlai Dominik és Szűcs Kornél összecsaphat az FA-kupában

Kerkez Milos Bournemoutha az Everton otthonában vendégszerepel.

Január 12-én sorsolták ki az FA-kupa 4. fordulójának párosításait, ahol eldőlt, hogy az ötödik körben is biztosan lesz magyar érdekeltségű csapat: a Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Liverpool Szűcs Kornél együttesével, a Plymouthszal csap össze.

A másodosztályú tagsága megtartásáért küzdő Plymouth magyar védője erről a párosításról beszélt az Anfield Watchnak, a beszélgetést az nb1.hu szemlézte.

„A sorsolás után beszéltem Szoboszlaival. Azt mondtam neki, hogy álljanak készen, mert nem adjuk könnyen magunkat. Ő csak nevetett, de én komolyan gondoltam. Majd meglátják” – mondta Szűcs.

A Wayne Rooneyt menesztő Plymouth az előző kupafordulóban az élvonalbeli Brentfordot búcsúztatta. A csapat a másodosztályban ugyan az utolsó helyen áll, de a legutóbbi két fordulóban döntetlent játszott a Sunderlanddel, valamint legyőzte a West Bromwich Albiont.

„A labdarúgásban egy meccsen bármi megtörténhet. Elkezdtünk pontokat gyűjteni, ez pedig önbizalmat ad nekünk. A Brentfordot is elbúcsúztattuk, és remélem, hogy ezúttal is jó eredményt érünk el. Ha legyőznénk őket, az klubtörténeti siker lenne.”

Szűcs Szoboszlaira is kitért.

„Nagyszerű rúgótechnikája van, nehéz őt megállítani. Remekül bánik a labdával, és a védekező feladatát is nagyszerűen látja el. Nagyon nehéz ellene játszani. Segítenünk kell egymást, nem szabad egy az egyben hagyni őket, mert tudjuk, milyen minőséget képvisel a Liverpool. Nem véletlenül vezetik a Premier League-et. Szoboszlai remek srác, emellett igazi vezér is. Ha ő mond valamit, arra mindenki odafigyel. Nem szokott kiabálni, csak elmondja a véleményét. Nagyszerű, hogy a válogatottunknak ilyen csapatkapitánya van. Figyelem a meccseiket, és remélem, hogy megnyerik a bajnokságot.”

A Plymouth és a Liverpool vasárnap 16 órakor csap össze az FA-kupában.

 

Legfrissebb hírek

Kerkez és Szoboszlai is kezdett, legyőzte a Liverpool a nyitányon a Bournemoutht

Angol labdarúgás
12 órája

Milliárdok és milliók, sztárok a lelátón és a kispadon: így rajtolnak a PL-csapatok

Angol labdarúgás
15 órája

A matétea is összeköti Szoboszlai Dominiket és Alexis Mac Allistert

Angol labdarúgás
18 órája

Végre jó úton jár az MU? Íme, a Premier League legizgalmasabb csapatai – ÖTÖS LISTA

Angol labdarúgás
20 órája

Címvédésre készül a magyaros Liverpool a Premier League-ben

Angol labdarúgás
Tegnap, 8:35

A Man. City sztárja: Képmutatás lett volna megtapsolni a Liverpoolt...

Angol labdarúgás
Tegnap, 7:48

Dupla Tízes: bent lesz Szoboszlai Dominik a Liverpool gálakezdőjében?

Légiósok
2025.08.14. 13:35

Igent mondott a Real Madridnak a Liverpool védője, már ezen a nyáron távozhat

Angol labdarúgás
2025.08.14. 11:59
Ezek is érdekelhetik