Amorim: Kikaphattunk volna, ha nincs Onana

P.  GY. B. P. GY. B.
Vágólapra másolva!
2024.11.25. 09:01
Ruben Amorim kiemelte Onanát (fotó: Getty Images)
Ruben Amorim döntetlennel mutatkozott be a Manchester United kispadján az Ipswich Town otthonában a Premier League 12. fordulójában.
Angol labdarúgás
2024.11.24. 19:26

Korán vezetett, de nem nyert a United – Amorim döntetlennel debütált

Marcus Rashford már a 2. percben betalált, de a félidő vége előtt nem sokkal hatalmas góllal egyenlített az Ipswich.

Erik ten Hag és a megbízott szakvezetőként ténykedő Ruud van Nistelrooy után Ruben Amorim a harmadik szakember, aki a mostani idényben a Manchester Unitedet irányítja.

A Sportingtól érkezett edző az Ipswich Town otthonában dirigálta első ízben a manchesterieket, és 1–1-es döntetlennel debütált a kispadon.

„Tudom, hogy ez frusztráló a szurkolók számára, de nagyon sok változáson megyünk át mostanában, rengeteg meccsel. Hosszú ideig fogunk szenvedni, de megpróbálunk meccseket nyerni, ez azonban időbe telik. Nyerhettünk volna az Ipswich ellen, de ki is kaphattunk volna, ha nincs Onana” – értékelt a portugál szakvezető a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

Amorim arra a kérdésre, hogy milyennek látta csapata teljesítményét az Ipswich ellen, úgy felelt, hogy a játékosoknak jobban meg kell érteniük az ő stílusát.

„Ez egy nagyon kemény liga. A játékosaim túl sokat gondolkodtak, hogy hová helyezkedjenek. Csak két napot dolgozhattam együtt a csapattal, így nagyon nehéz. Az első félidőben jóval többet kellett kiadnunk magunkból fizikailag.”

A portugál szakvezető hozzátette, hogy az első félidőben Szam Morszi rendszeresen szabadon volt, ki kellett volna rá lépniük, illetve Jonny Evansnek is sokkal nagyobb nyomást kellett volna Omari Hutchinsonra helyeznie. Viszont a keret csak kettőt edzett együtt a meccs előtt, így sok esetben megzavarodtak.

Amorimot arról is kérdezték, hogy csapata csak 102 kilométert futott a mérkőzésen, ez pedig a második legkevesebb volt a szezonban.

„Meg kell néznem az adatokat, aztán persze ki is kell őket elemezni.”

Legfrissebb hírek

Rekordbevétel ellenére is jókora veszteséggel zárta a 2024–2025-ös idényt a Manchester United

Angol labdarúgás
15 órája

Kozma István: Szoboszlaiék nem véletlenül a magyar gyerekek kedvencei

Légiósok
19 órája

A Chelsea költött legtöbbet a keretére, öt Premier League-klub jár 1 milliárd felett

Minden más foci
20 órája

Rooney: A Manchester United rosszabb lett Amorim irányítása alatt

Angol labdarúgás
2025.09.15. 18:30

A BBC-nél is Szoboszlaié lett az előző hónap legszebb gólja a Premier League-ben

Angol labdarúgás
2025.09.15. 08:18

Guardiola: Még nem vagyunk készen, de lépésről lépésre haladunk

Angol labdarúgás
2025.09.15. 07:27

Arne Slot elmondta, miért cserélte le Kerkez Milost

Angol labdarúgás
2025.09.14. 20:46

Haaland duplázott, a City magabiztos győzelmet aratott a United felett

Angol labdarúgás
2025.09.14. 19:26
Ezek is érdekelhetik