Szalah: két kanadai pont az ex ellen (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 8. fordulójában a Liverpool 2–1-re megverte odahaza a Chelsea-t.

8. FORDULÓ
Liverpool–Chelsea 2–1 (1–0)
Liverpool, Anfield, 60 277 néző. V: Brooks
Liverpool: Kelleher – Alexander-Arnold (Joe Gomez, 81.), Van Dijk, I. Konaté, Robertson – Gravenberch, Szoboszlai, Curtis Jones (Mac Allister, 81.) – Szalah, Diogo Jota (Darwin Núnez, 30.), Gakpo (Luis Díaz, 66.). Menedzser: Arne Slot
Chelsea: Robert Sánchez – R. James (Veiga, 53.), Adarabioyo (Badiashile, 53.), Colwill, Gusto – M. Caicedo, Lavia (Enzo Fernández, 53.) – Madueke (Nkunku, 76.), Cole Palmer, Sancho (Pedro Neto, a szünetben) – N. Jackson. Menedzser: Enzo Maresca
Gólszerző: Szalah (29. – 11-esből), Curtis Jones (51.), ill. N. Jackson (48.)

Szoboszlai Dominik ismét kezdett a Liverpoolban, csapata a vasárnap rangadóját vívta a Premier League-ben, ugyanis a Chelsea volt az ellenfele. A magyar játékos ismét karmesterként szerepelt, de nem tudta megakadályozni, hogy a Chelsea-nél legyen többet a labda.

Igaz, a londoniak ezzel a mutatóval nem sokat értek, ugyanis az első félidőben Mohamed Szalah büntetőből megszerezte a vezetést volt csapata ellen, és ugyan a szünet után nem sokkal Nicolas Jackson egyenlített Moisés Caicedo sokadik mesteri passza után, a jól és veszélyesen futballozó, a 11-est is kiharcoló Curtis Jones találatával visszavette a vezetést a Pool.

Gól és gólpassz 34 PL-meccsen, lassan beéri a rekordert

Szoboszlai főleg a védekezésben jeleskedett, a második félidő derekán zseniális becsúszással blokkolta Cole Palmer veszélyes lövését, és végigjátszotta a mérkőzést.

Enzo Maresca, a vendégek mestere beküldte Christopher Nkunkut és Pedro Netót is, míg Arne Slot a Darwin Núnez, Luis Díaz párost dobta harcba (előbbit még a szünet előtt, Diogo Jota sérülése miatt). A hajrá ennek ellenére eseménytelen volt: Arne Slot az első Liverpool-menedzser, aki az első 11 meccséből tízet megnyert.

Csak Pep Guardiola kezdett jobban nála a PL-ben

8. FORDULÓ
Korábban játszották
Wolverhampton–Manchester City 1–2 (Strand Larsen 7., ill. Gvardiol 33., Stones 90+5.)
Szombaton játszották
AFC Bournemouth–Arsenal 2–0 (Christie 70., Kluivert 79. – 11-esből)
Kiállítva: Saliba (30., Arsenal)
Fulham–Aston Villa 1–3 (R. Jiménez 5., ill. M. Rogers 9., Watkins 59., Diop 69. – öngól)
Kiállítva: J. Andersen (64.), ill. Philogene (90+3.)
Manchester United–Brentford 2–1 (Garnacho 47., Höjlund 62., ill. Pinnock 45+5.)
Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–1 (Welbeck 35.)
Southampton–Leicester City 2–3 (Archer 8., Aribo 28., ill. Bounanotte 65., Vardy 74., J. Ayew 90+8.)
Kiállítva: Fraser (73., Southampton)
Ipswich Town–Everton 0–2 (I. Ndiaye 17., M. Keane 40.)
Tottenham Hotspur–West Ham United 4–1 (Kulusevski 36., Bissouma 52., Todibo 55. – öngól, Szon Hung Min 60., ill. Kudus 18.)