Korai góllal nyert a Liverpool a Crystal Palace otthonában

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.05. 15:26
Mohamed Szalah (jobbra) gratulál a gólszerző Diogo Jotának (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójának nyitó mérkőzésén a Liverpool 1–0-ra nyert a Crystal Palace vendégeként, így biztosan megőrzi első helyét a tabellán, viszont elveszítette kapusát, a megsérült Alissont le kellett cserélni.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
CRYSTAL PALACE–LIVERPOOL 0–1 (0–1)
London, Selhurst Park, 25 185 néző. Vezette: Hooper
CRYSTAL: D. Henderson – T. Chalobah (Kamada, 88.), Guéhi, Lacroix – Munoz (Clyne, 17.), Wharton (W. Hughes, 60.), Lerma, Mitchell (Mateta, 60.) – I. Sarr, Eze – Nketiah. Menedzser: Oliver Glasner
LIVERPOOL: Alisson (Jaros, 79.) – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Cimikasz (A. Robertson, 80.) – C. Jones (Endo, 89.), Mac Allister (Szoboszlai, a szünetben) – Szalah (L. Díaz, 72.), Gravenberch, Gakpo – Diogo Jota. Menedzser: Arne Slot
Gólszerző: Diogo Jota (9.)

Szoboszlai Dominik a szünetben állt be, kétszer próbálkozott távoli lövéssel, az egyik kaput talált, a másik nem (Fotó: Getty Images)

Majdnem hideg zuhannyal kezdődött a mérkőzés a Liverpool számára, mivel Eddie Nketiah az 1. percben a vendégkapuba lőtt, azonban lesről tette, így nem szerzett vezetést a Crystal Palace. Megtette ezt viszont a Pool, Cody Gakpo centerezése után Diogo Jota talált be – a portugál támadó az utolsó 14 meccsén 13 találatból vette ki a részét (nyolc gól, öt assziszt).

Diogo Jota (20) gólja döntött (Fotó: Getty Images)

Sokat birtokolta a labdát a Pool a folytatásban, azonban újabb helyzeteket jó ideig nem tudott kialakítani. Aztán Trent Alexander-Arnold jelentkezett egy lapos lövéssel, amit Dean Henderson kivédett, majd Diogo Jota duplázhatott volna, ám a kapuval szemben rosszul találta el a labdát. A félidő hajrájában pedig majdnem egyenlített a londoni csapat, de Ismaila Sarr lövését hárította Alisson Becker.

Ismaila Sarr (balra) lábában maradt az egyenlítés az első félidő végén (Fotó: Getty Images)

Arne Slot irányítása alatt először nem kezdett a Premier League-ben Szoboszlai Dominik, de a szünetben pályára küldte a holland edző. A második játékrész eleje nyugodtan telt, 10 perc elteltével Mohamed Szalah került először helyzetbe – Henderson hárított –, s ezt követően pörgött fel jobban a találkozó. Kisebb lehetőségek adódtak a „vörösök” előtt, de a hazaiak voltak veszélyesebbek, azonban Eberechi Eze két nagy helyzetben is rosszul döntött. A léc alá tartó lövését még Alisson védte – aki később megsérült, le kellett cserélni –, majd Vítezslav Jaros ölébe lőtt. A hajrában már biztosan őrizte előnyét a Liverpool, s győzelmével biztosan a tabella élén marad a válogatott szünet alatt. 0–1

Alisson Becker megsérült, dühében földhöz is vágta a kesztyűjét (Fotó: Getty Images)