PL: Haaland ezúttal gólképtelen maradt – a Manchester City pontokat hullajtott Newcastle-ban

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2024.09.28. 15:26
Gordon kiharcolta és értékesítette a Newcastle büntetőjét (Fotó: Getty Images)
A Manchester City 1–1-es döntetlent játszott a Newcastle United vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A Newcastle jóval többet, hat teljes napot is pihenhetett a mérkőzésre, hiszen a gárda hétközi Ligakupa-meccsét el kellett halasztani. A Manchester City viszont pályára lépett hét közben, az Arsenal ellen múlt vasárnap hazai pályán döntetlenre mentett csúcsrangadó után kedden ismét otthon játszott a csapat, amely tartalékos összetételben túljutott a Watfordon.

Pep Guardiolának a mai meccsen az idény végéig kidőlő Rodrit és Kevin De Bruynét is nélkülöznie kellett, utóbbi az októberi válogatott szünet után térhet vissza sérüléséből.

Az első 35 perc kiegyenlített játékot hozott, sőt, inkább a hazaiak által közelebb a gólhoz, de aztán Josko Gvardiol előnyhöz juttatta a vendégeket (0–1).

A szünet előtt a Newcastle egyenlíthetett volna, de Joelinton lövését kivédte Ederson.

Az 56. percben Anthony Gordon lépett ki, a manchesteriek kapusa pedig buktatta őt, így büntetőt kapott a hazai együttes. A labda mögé a sértett állt, és nem hibázott (1–1).

A Newcastle lendületben maradt, veszélyes és gyors támadásaikban benne volt az újabb gól, ám kimaradtak a helyzetek.

Újabb találatot nem láthattunk, így a címvédő Manchester City ismét csak egy ponttal gazdagodott. A Newcastle közelebb állt a győzelemhez, de a döntetlennel sem lehet elégedetlen.