Mindkét vezetőedzőt kiállították, döntetlen a Brighton és a Nottingham összecsapásán

K. B.K. B.
2024.09.22. 17:02
Brighton and Hove Albion v Nottingham Forest - Premier League - American Express Stadium
Feszült hangulató mérkőzésen játszott döntetlent egymással a Brighton és a Nottingham (Fotó: Getty Images)
A Brighton & Hove Albion hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Nottingham Foresttel vasárnap, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában.

Két ugyanolyan mérleggel, két-két győzelemmel és döntetlennel rendelkező csapat találkozott egymással a brightoni Amex Stadionban. A mérkőzés teljes képét tekintve inkább a hazaiak irányítottak, mégsem ők szerezték meg a vezetést, mivel a Nottingham Forest a 13. percben büntetőhöz jutott: Chris Wood állt a labda mögé, s harmadik alkalommal talált be az idényben. Nagyon nyomott a Brighton, aminek meg is lett az eredménye, a 42. percben a 19 éves Jack Hinshelwood fejessel egyenlített, három perccel később Danny Welbeck szabadrúgásból, 19 méterről, enyhén balról kilőtte a hosszú oldalt, így hazai előnnyel (2–1) vonulhattak szünetre a felek.

A második játékrészben is jóval többet birtokolta a labdát a Brighton, ez azonban kevés volt ahhoz, hogy növelje előnyét, sőt, a Nottingham Ramon Sosa révén gyors akcióval egalizált. A találkozó egyre hevesebb fokon zajlott, ami lapokban is megmutatkozott, mindkét fél menedzserét, Fabian Hürzelert és Nuno Espírito Santót, valamint a vendégek középpályását, Morgan Gibbs-White-ot kiállították, utóbbit veszélyes becsúszás miatt, második sárga lappal a 83. percben. A Brighton nem tudta kihasználni az utolsó bő negyedórában adódó emberelőnyét, s a Forest sem húzott elő újat a kalapból, tehát 2–2-es döntetlen lett a vége, mindkét együttes megőrizte a veretlenségét.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Nottingham Forest 2–2 (Hinshelwood 42., Welbeck 45., ill. Wood 13. – 11-esből, Sosa 70.)
Később
17.30: Manchester City–Arsenal (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
Crystal Palace–Manchester United 0–0
Liverpool–AFC Bournemouth 3–0 (Luis Díaz 27., 29., D. Núnez 37.)
Aston Villa–Wolverhampton Wanderers 3–1 (Watkins 73., Konsa 88., Durán 90+4., ill. Cunha 25.)
Fulham–Newcastle United 3–1 (R. Jiménez 5., Smith Rowe 22., R. Nelson 90+2., ill. H. Barnes 46.)
Tottenham Hotspur–Brentford 3–1 (Solanke 8., B. Johnson 28., Maddison 85., ill. Mbeumo 1.)
Leicester City–Everton 1–1 (Mavididi 73., ill. I. Ndiaye 12.)
Southampton–Ipswich Town 1–1 (Dibling 5., ill. Morsy 90+5.)
West Ham United–Chelsea 0–3 (Jackson 4., 18., Palmer 47.)