Rice-t profi karrierje során először állították ki, a Brighton élt a lehetőséggel

K. B.K. B.
2024.08.31. 15:31
Arsenal FC v Brighton & Hove Albion FC - Premier League
Declan Rice-t profi pályafutása során először állították ki (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Brightonnal szombaton, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Két veretlen csapat találkozott egymással a 3. forduló nyitányán: az eddig gólt sem kapó, a Wolverhamptont és az Aston Villát legyőző Arsenal az Evertont és a Manchester Unitedet felülmúló Brightont fogadta. Az első félidőben – noha a vendégeknek is akadt helyzete – jobbára az „ágyúsok” irányítottak, aminek a 38. percben meg is lett az eredménye, a saját térfélről előreívelt labdára Bukayo Saka csapott le remekül, egyből indította Kai Havertzet, akiről csúnyán lemaradtak a védők, így gyakorlatilag egy az egyben állt Bart Verbruggen kapussal szemben, aki felett ügyesen átemelte a labdát (1–0).

A második félidő elején jött a fordulópont, Declan Rice a második sárga lapját is megkapta, erősen megkérdőjelezhető jelenetsort követően: az elvégzendő szabadrúgás előtt aprót pöckölt a labdába, amiért Jack Hinshelwood nem tudta elvégezni a pontrúgást, s a Brighton-játékos a lendülő lábával még meg is rúgta Rice-t. Érdekesség, hogy az Arsenal védekező középpályását profi karrierje során először állították ki, tehát 331 egymást követő mérkőzésen biztosan nem fordult elő ilyen vele.

SZAVAZÁS

Ért-e második sárga lapot Declan Rice megmozdulása?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az eset után megváltozott a játék képe, a Brighton átvette az irányítást, s Joao Pedro révén az 58. percben egyenlített (1–1). A vendégek a második félidő folytatásában is nyomást gyakoroltak Mikel Arteta együttesére, de nem tudták megszerezni a vezetést. Ez az 1–1-es döntetlen mellett egyben azt is jelentette, hogy mindkét csapat megőrizte veretlenségét.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Arsenal–Brighton & Hove Albion 1–1 (Havertz 38., ill. Joao Pedro 58.)

KÉSŐBB
Brentford–Southampton 3–1 (Mbuemo 43., 65., Wissa 69., ill. Szugavara 90+5.)
Everton–Bournemouth 2–3 (Keane 50., Calvert-Lewin 57., ill. Semenyo 87., Cook 90+2.-, Sinisterra 90+6.)
Ipswich Town–Fulham 1–1 (Delap 15., ill. A. Traore 32.)
Leicester City–Aston Villa 1–2  (Bounanotte 73., ill. Onana 28., Duran 64.)
Nottingham Forest–Wolverhampton 1–1 (Wood 10., ill. Bellegarde 12.)
West Ham United–Manchester City 1–3 (R. Dias 19. – öngól, ill. Haaland 10., 30., 83.)