Premier League: a Forest hiába vezetett, kikapott a Chelsea-től

P. K.P. K.
2024.05.11. 20:40
Nicolas Jackson fejes góljával nyert a Chelsea a Nottingham Forest vendégeként (Fotó: AFP)
A Nottingham azzal a tudattal lépett pályára a Chelsea ellen az angol Premier League 37. fordulójában, hogy egy döntetlennel bebiztosítja élvonalbeli tagságát, és bár a 75. percben még vezetett, végül 3–2-re kikapott.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Lutonnak a West Ham elleni szombati vereséggel már csak matematikai esélye maradt a bennmaradásra a Premier League-ben, de azzal, hogy a Nottingham kikapott otthon a Chelsea-től, ez a minimális esély még megmaradt...

Nem indult jól a hazaiak számára a kora esti meccs, ugyanis Palmer fantasztikus kiugratásával a bajnoki idényben ötödször eredményes, ukrán Mihajlo Mudrik a Chelsea-t juttatta vezetéshez a 8. percben. Nyolc perccel később egyenlített a Forest: Gibbs-White beadásából Willy Boly fejelt a kapuba .

Ezek után a csapatok versenyt űztek abból, hogy melyikük tud nagyobb helyzetet kihagyni. Előbb Palmer újabb zseniális labdáját lőtte a kapusba Jackson, majd a második félidőben Gibbs-White egy méterről nem tudta a kapuba piszkálni a labdát, a kipattanóból pedig Wood két méterről lőtt fölé. Ezután a kapufák kerültek a főszerepbe: a Chelsea-ben Thiago Silva fejelt kapufát, a másik oldalon a volt Chelsea-játékos, Hudson-Odoi tekert a lécre.

A hajrában aztán kinyitották a gólcsapot a csapatok. Callum Hudson-Odoi a 75. percben csavart a bal alsó sarokba, majd nem sokkal később a Chelsea-be csereként beálló Raheem Sterling lőtt nagyon hasonló gólt.

A 82. percben pedig egy másik Chelsea-csere, James három perccel a beállása után gólpasszt adott Nicolas Jacksonnak, akinek a fejesével 3–2-re nyertek a vendégek.

Ez azt jelenti, hogy az utolsó fordulóban a Luton még kiharcolhatja a bennmaradást, ha megveri otthon a Fulhamet, a Nottingham kikap a már kiesett Burnley vendégeként, és az eredmények úgy alakulnak, hogy a Luton gólkülönbségben is meg tudja előzni a Forestet, amelynek most 12 góllal jobban áll ezen a téren (pontegyenlőség esetén a gólkülönbség rangsorol)...

PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ
Nottingham Forest–Chelsea 2–3 (Boly 16., Hudson-Odoi 75., ill. Mudrik 8., Sterling 80., N. Jackson 82.)
DÉLUTÁN RENDEZTÉK
Tottenham Hotspur–Burnley 2–1 (Porro 32., Van de Ven 82. ill. B. Larsen 25.)
West Ham United–Luton Town 3–1 (Ward-Prowse 54. Soucek 66., Earthy 77., ill. Lokonga 6.)
AFC Bournemouth–Brentford 1–2 (Solanke 90., ill. Mbeumo 87., Wissa, 90+5.)
Bournemouth: Kerkez Milos sérült, nem nevezték.
Everton–Sheffield United 1–0 (Doucouré 31.)
Newcastle United–Brighton & Hove Albion 1–1 (S. Longstaff 45+5., ill. Veltman 18.)
Wolverhampton Wanderers–Crystal Palace 1–3 (Matheus Cunha 68., ill. Olise 26. Mateta 28., Eze 73.)
KORA DÉLUTÁN
Fulham–Manchester City 0–4 (Gvardiol 13., 71., Foden 59., J. Álvarez 90+6. – 11-esből)