Öt gól a Stamford Bridge-en, a Chelsea legyőzte a Newcastle-t

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.03.11. 23:02
Nicolas Jackson (középen) szerezte a londoniak első gólját, Cole Palmer (a bal szélen) a másodikat (Fotó: Getty Images)
A Chelsea hazai pályán 3–2-re legyőzte a Newcastle Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

A Chelsea-drukkerek nagy örömére Nicolas Jackson sorozatban a harmadik mérkőzésén is gólt szerzett, méghozzá látványosat: a 6. percben a szenegáli válogatott támadó sarokkal éppen annyira ért bele Cole Palmer lövésébe, hogy azzal a védőket és a kapust is becsapta, 1–0.

A játékrész hajrájában jött az egyenlítés, méghozzá egy olyan játékos jóvoltából, aki szintén szerzett gólt az előző fordulóban: a 43. percben Alexander Isak a tizenhatos vonaláról, takarásból lőtt a bal alsó sarokba, 1–1.

Jackson lesgóllal ijesztgette a vendégeket a szünet előtt, a második félidő elején aztán már tényleg változott az állás – és már senkinek sem kellett belepiszkálnia Cole Palmer lövésébe: az 57. percben a középpályás mintegy 17 méterről, ballal zúdította a labdát a bal alsó sarokba, 2–1.

Egy kis stat: Cole Palmer ebben a bajnokságban öt mérkőzésen ért el gólt is, gólpasszt is – az öt duplával mindenkit ver a mostani PL-kiírásban. Tizenegy gól és nyolc assziszt az idénybeli termése. (Opta)

Nem sokkal az újrakezdés után Raheem Sterling kihagyott egy ziccert, de belefért ez is, mert Mihajlo Mudrik – nem sokkal azt követően, hogy bejött Sterling helyére – egy ellencsapás végén a kapust is kicselezve belőtte a londoniak harmadik gólját, 3–1.

A végjátékban egy newcastle-i csereember is szerzett gólt, Jacob Murphy hatalmas bombát küldött a rövid felsőbe a 90. percben (3–2), de az egyenlítésre már nem maradt energia: a három pontot bezsákoló Chelsea négyes veretlenségi szériában van, és a tabellán egypontnyira megközelítette a 10. helyen álló „szarkákat”.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
HÉTFŐ
Chelsea–Newcastle United 3–2 (N. Jackson 6., C. Palmer 57., Mudrik 76., ill. Isak 43., Murphy 90.)

A FORDULÓ TÖBBI EREDMÉNYE

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Liverpool–Manchester City 1–1 (Mac Allister 50. – 11-esből, ill. Stones 23.)
Aston Villa–Tottenham Hotspur 0–4 (Maddison 50., Br. Johnson 53., Szon Hung Min 90+1., Werner 90+4.)
Kiállítva: McGinn (65., Villa)
Brighton & Hove Albion–Nottingham Forest 1–0 (Omobamidele 29. – öngól)
West Ham United–Burnley 2–2 (Paquetá 46., Ings, 90+1., ill. D. Fofana 11., Mavropanosz 45+1. – öngól)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester United–Everton 2–0 (Bruno Fernandes 12., Rashford 36. – mindkettő 11-esből)
AFC Bournemouth–Sheffield United 2–2 (Ouattara 74., Ünal 90+2., ill. Hamer 27., J. Robinson 65.)
Crystal Palace–Luton Town 1–1 (Mateta 11., ill. Woodrow 90+6.)
Wolverhampton Wanderers–Fulham 2–1 (Ait-Nuri 52., Cairney 67. – öngól, ill. Iwobi 90+8.)
Arsenal–Brentford 2–1 (Rice 19., Havertz 86., ill. Wissa 45+4.)

Pontlevonások:  Everton 6 pont

A 17. fordulóból elmaradt AFC Bournemouth–Luton Town mérkőzést március 13-án játsszák le. A 26. fordulóból a Chelsea–Tottenham meccset kell majd bepótolni.