Győzött a Wolves, a Sheffield a PL utolsó helyén maradt

K. B.K. B.
2024.02.25. 16:24
Wolverhampton Wanderers v Sheffield United - Premier League
Pablo Sarabia 30. percben szerzett góljával nyert a Wolves (Fotó: Getty Images)
A Wolverhampton Wanderers hazai pályán 1–0-ra nyert az utolsó helyen álló Sheffield United ellen vasárnap, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában.

A legutóbbi tíz mérkőzésén mindössze két sikert elérő Sheffield az egyre stabilabb formát mutató Wolves otthonába utazott. A két csapat egymás elleni mérlege a legutóbbi öt meccsen a Wolverhamptonnak kedvez, két vereség mellett három alkalommal nyertek a „farkasok.”

Ezúttal is ők kezdtek jobban, rögtön nyomás alá helyezték a Sheffieldet, aminek a 30. percben meg is lett az eredménye, Rajan Ait-Nuri remekbeszabott bal oldali beadását Pablo Sarabia csúsztatta fejjel a kapuba (1–0).

A második félidőben a Sheffield több periódusban is átvette az irányítást, sőt, a végén gyakorlatilag teljesen beszorította a Wolvest, de kapura lövési kísérleteiből egyet sem tudott gólra váltani, így Chris Wilder tanítványainak el kellett könyvelniük az 1–0-s vereséget, ami azt jelenti, hogy nem sikerült megelőzniük a Burnleyt, és továbbra is az utolsó helyen állnak a tabellán.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Wolverhampton–Sheffield United 1–0 (Sarabia 30.)
KÉSŐBB
21.00: West Ham United–Brentford (Tv: Match4)

KORÁBBAN
Arsenal–Newcastle United 4–1 (Botman 18. – öngól, Havertz 24., Saka 65., Kiwior 69., ill. Willock 84.)
Aston Villa–Nottingham Forest 4–2 (Watkins 4., Douglas Luiz 29., 39., Bailey 61., ill. Niakhaté 45+5., Gibbs-White 48.)
Brighton–Everton 1–1 (Dunk 90+5., ill. Branthwaite 74.)
Kiállítva: Gilmour (81., Brighton)
Crystal Palace–Burnley 3–0 (Ch. Richards 68.. J. Ayew 72., Mateta 77. – 11-esből)
Kiállítva: Brownhill (35., Burnley)
Manchester United–Fulham 1–2 (Maguire 89., ill. C. Bassey 65., Iwobi 90+7.)
Bournemouth–Manchester City 0–1 (Foden 24.)