Volt válasza a Liverpoolnak Willian góljára

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2024.01.10. 20:50
Fotó: AFP
A Liverpool 2–1-re megverte odahaza a Fulhamet az angol Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén.

ANGOL LIGAKUPA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Liverpool–Fulham 2–1 (0–1)
Liverpool,Anfield.V:Coote
Liverpool:Kelleher – Joe Gomez, Van Dijk, I. Konaté,Bradley –Gravenberch (Darwin Núnez, 56.), Mac Allister, Curtis Jones – H. Elliott (Gakpo, 56.), Jota, Luis Díaz.Menedzser:Jürgen Klopp
Fulham:Leno – Castagne, Adarabioyo, Issa Diop, Antonee Robinson – Reed (Szasa Lukics, 83.), Joao Palhinha – De Cordova-Reid, Andreas Pereira (Cairney, 72.), Willian (Harry Wilson, 72.) – Raúl Jiménez.Menedzser:Marco Silva
Gólszerző:Curtis Jones (68.), Gakpo (71.), ill. Willian (19.)

Szoboszlai Dominik elkezdte ugyan a futóedzéseket, de a Fulham ellen még nem játszhatott, ahogyan összesen kilenc csapattársa sem, de a vendégektől is hiányoztak sérülés vagy kontinenstornán való szereplés miatt öten.

Játszhatott ellenben a betegségéből kilábaló Virgil van Dijk, aki az első gólban is nagy szerepelt játszott – a hazai drukkerek nagy bánatára az ő hibája után passzolhatott a volt unitedes Andreas Pereira a volt chelsea-s és volt arsenalos, 35 esztendős Willian elé.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Előtte és utána is hatalmas mezőnyfölényben voltak a liverpooliak, de nagy bravúrt nem kellett bemutatnia a Fulham rutinos kapusának, Bernd Lenónak, sőt pár veszélyes kontrát is vezettek a látogatók, de Bobby De Cordova-Reid nagyon rosszul osztogatta az úgynevezett utolsó passzokat.

Jürgen Klopp a fordulás után beküldte Diogo Jota és Luis Díaz mellé Darwin Núnezt és Cody Gakpót is, és azonnal megfordította csapata a mérkőzést: Núnez előbb Curtis Jonesnak, majd Cody Gakpónak adott gólpasszt, mindkét alkalommal a harcias, lendületes Diogo Jota indításából.

Leno a hajrában kétszer is hatalmasat védett Núnez ziccereinél, így él a Fulham reménye a továbbjutásra – menedzserük szerint a céljuk a kupagyőzelem.

A visszavágón lesz ehhez egy-két szava azért többek között Szoboszlai Dominiknak is.

A másik mérkőzésen
Middlesbrough (II.)–Chelsea 1–0 (Hackney 37.)

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc A volt liverpooli Wilson bal oldali beadása Van Dijk fején csattan.

90+1. perc Harry Wilson kap sárga lapot Jones megrúgásáért.

Négy perc a ráadás.

88. perc Nagy védés, Bradley jobb oldali beadását Núnez középről, öt méterről ballal a kivetődő, a legevgőben úszó kapus lábába rúgja.

88. perc Szasa Lukics sárga lapot kap Núnez felrúgásáért.

83. perc Núnez jobb oldali beadása is a kapusé. Jones meg lesérült? A jobb combja fáj. Folytatja.

83. perc Szasa Lukics be, Reed le.

79. perc EZ IGEN, Gakpo jobb oldali beadását Núnez tízről a bal felső sarokba fejelné, de Leno elképesztően nagy vetődéssel eléri a labdát a léc alatt!

78. perc Núnez Gakpo passzát egy csel után jobbal hétről éles szögből a kapusba pazarolja.

75. perc Jota ballal 17-ről nem sokkal lő a jobb felső fölé.

74. perc
Núnez ballal a bal felső mellé emel egy 22 méterről, kissé jobbról járó szabadrúgást.

72. perc Tom Cairney és Harry Wilson be, Andreas Pereira és Willian elfáradt.

71. PERC CODY GAKPO IS BETALÁL, a Jota indította Núnez bal oldali, ballábas, lapos beadását ballal a jobb alsóba teszi kissé balról, négy méterről. 2–1!

68. PERC CURTIS JONES egyenlít, Jota harciasan labdát szerez, Núnez balra forgat, Jones ballal 18-ról a bal felsőbe lő, de a lövés a blokkolni akaró Adarabioyo hátáról pattant meg olyan ívben, hogy Lenónak esélye se legyen utolérni a labdát. 1–1!

66. perc Reid helyzetben, de az ötös jobb sarka mellől jobbal a kapusba lő.

67. perc Mac Allister balról pontatlanul ad be, a Reid által kifejelt labdát jobbról a léc alá nyesné, 20-ról, de véd Leno. Aki elkapja nem sokra rá a jobb felső előtt Gomez bal oldali emelését is.

66. perc
Mac Allister adja be a stabadrúgást, Willian a sorfal, egymaga, a beadás Pereira kezére pattan az ötösön? Nem, Robinsonéra... de tovább. A labda mellé fejelt a védő, a labda a jobb kezén csattan. Nem lesz egy büntető? Nem.

65. perc
Bradley megindul a jobb szélen, a 16-os sarka előtt gáncsolja őt Palhinha.

62. perc Reid jobb oldali beadása egy védőről a kapus ölébe pattan.

59. perc Reid jobb oldali beadását kivágja az ötösön az érkező Jiménez elől Konaté. Helyzet volt pedig. Pereira beadását kifejeli Konaté, Jiménez bal oldali beadása a kapu mögött landol. Rabona volt, ezzel együtt érik a csere...

56. perc Darwin Núnez és Cody Gakpo be, Gravenberch és Elliot le.

55. perc Jota két csel után jobbal kapura lő 18-ról, picit jobbról, nagyot lépve zseniálisan blokkol bal lábbal Robinson!

51. perc Elliot jobb oldali szöglete után Mac Allister jobbal 19-ről egy védőbe lő, Jones balról próbálkozik, picit messzebbről, ez meg Lenóé. Pereirát kell ápolni, ő blokkolta derékkal az első lövést.

48. perc Gravenberch egy kiváló átvétel után ballal nem sokkal lő a jobb alsó mellé középről, 17 méterről.

48. perc Gravenberch szereli Palhinhát, de a 16-os előtti lövését fogja Leno.

46. PERC FOLYTATJUK!

„Dominik állapota gyorsan javul, már futhat is, meglátjuk, mikorra épül fel. A Fulham ellen szerdán ugyanakkor még biztosan nem lesz bevethető” – szögezte le Pepijn Lijnders.

A Fulham elleni találkozó előtt Pepijn Lijnders, a Liverpool segéd edzője a csapat sérültjeiről nyilatkozott a klub honlapjának. A holland szakember elárulta, hogy Trent Alexander-Arnold az Arsenal elleni FA-Kupa-mérkőzésen (2–0) térdsérülést szenvedett, és néhány hétig eltart a felépülése, Virgil van Dijk ugyanakkor meggyógyult betegségéből, és pályára léphet szerdán. Kosztasz Cimikasz és Andrew Robertson leghamarabb a hónap végén kezdheti el újra az edzéseket, Szoboszlai Dominik ugyanakkor már futhat.

Szoboszlai Dominik már futóedzéseket végez.

Két kupameccs (forrás: Weltfussball)

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Gomez bal oldali beadása Issáé. Kontra, Reidet szereli Konaté, utolsó védőként.

Három perc a ráadás.

43. perc Következik az újabb 25 másodperces Leno-kirúgás.

42. perc Bradley beadása nem az igazi, örül a vendégtábor.

A Klopp-éra Liverpooljának mércéjével hosszú idő telt el trófea nélkül a „vörösöknél” is – legutóbb a 2022-es angol Szuperkupában diadalmaskodott a csapat.

December 3-án még a 86. percben is 3–2-re vezetett a Fulham, ám ezután Endo Vataru és Trent Alexander-Arnold góljával fordított a Liverpool, beállítva a 4–3-as végeredményt. Ezúttal sem Endo, sem az akkor őt kiszolgáló Mohamed Szalah nem bevethető az afrikai és az ázsiai kontinenstorna miatt.

40. perc
Jota passzol Díaz elé, akit az ötösön ellök picit Issa, és közbelép Adarabioyo.

Így melegítettek a meccsre...

38. perc Reid helyzetben az ötös jobb sarkán Robinson remek bal oldali beadását követően, de sokat variál, erre itt nincs idő, Díaz visszafut, és szereli őt.

35. perc Most Jones indul meg a bal szélen, de szépen eléáll Castagne, és kirúgás következik.

34. perc Díaz futtatja a balon Jotát, de rossz a ballábas visszapassz.

28. perc Elliot megindulhat a jobb szélen, de belemegy Palhinhába.

27. perc Diaz remek labdát kap Mac Allistertől, de sokkal gyorsabb nála, és szereli is őt Adarabioyo.

26. perc Gravenberch megfog egy kiperdülőfélben lévő labdát, de még a pályán. Szabadrúgás.

26. perc Willian jobb oldali beadását kissé balról, hétről a kapus elé fejeli Diop.

24. perc Virgil van Dijk kioszt egy sallert Pereirának, sárga lap.

22. perc Jota balról jobbal az ötös túlsarkára emel, Jones kapásból nagyon a túlsó alsó mellé lő, de les volt. Lenót kifütyülik: kitalálták, nagyon-nagyon lassan elvégzett kirúgás volt.

Pereira: 7 meccs a Pool ellen, 4 kanadai ponttal!

Willian: 22 meccs a Pool ellen, 4 góllal és 1 gólpasszal.

19. PERC VEZET A FULHAM! WILLIAN két gyors, remek csel után kissé jobbról, négy méterről jobbal Van Dijk lába között a bal, azaz a rövid alsóba lő. Éppen a holland indította véletlenül a hazai bedobást követően Pereirát, aki a gólpasszt adta a honfitársának. 0–1!

18. perc Pereira jobbról az ötösre emel, Konaté meg kirúgja balra a labdát... szinte a kapusa kezéből. Castagne megindul a jobb szélen, Gomez gyorsan feldönti.

11. perc Jota nem mer lőni a 16-os bal sarka és Castagne elől, Gomez beadása igen rossz, kirúgás.

80 százalékban a hazaiaknál a labda.

8. perc Elliot passzát Bradley jobbról jobbal középre kanalazza, de kivetődik a német kapus, és az ő zsákmánya a labda.

6. perc Jones megindul, és jobbal kissé jobbról, 18-ról kapura lő, Leno vetődve fogja a labdát a jobb alsó sarok előtt. Gravenberch passzolt szépen előre.

5. perc Mezőnyharccal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tisza vörösben, a vendégek fekete-fehér mezben és fekete nadrágban.

1903, Billy Goldie

Egy kis örökmérleg: 74 mérkőzés, 43 poolos és 13 fulhames sikerrel, 151, ill. 74 rúgott góllal.

Eltiltott nincs. Mohamed Szalah és Endo Vataru, ill. a Calvin Bassey, Alex Iwobi, Fodé Ballo-Touré trió a válogatottban játszik.

A hazaiaktól Ben Doak, Konsztantinosz Cimikasz, Andrew Robertson, Stefan Bajcetic, Trent Alexander-Arnold, Szoboszlai Dominik, Thiago Alcántara és Joel Matip sérült, a vendégektől Tim Ream és Adama Traoré maródi.

„Hazai pályán harcolhatjuk ki a továbbjutást a visszavágón, de ehhez a párharcban kell maradnunk a liverpooli találkozó után is. Nem szeretném, ha a játékosok már előre gondolkoznának, a legjobbunkat kell nyújtanunk szerda este. Decemberben emlékezetes mérkőzést játszottunk ugyanitt, amikor négy hármas vereséget szenvedtünk. Képesek voltunk megbüntetni a hibáikat, de Jürgen Klopp is tudja, mivel áll szemben. Mindig kedves szavakkal beszél a csapatunkról, és tudom, hogy ilyenkor őszinte. Remélem, sikerül megismételnünk a múlt hónapban nyújtott teljesítményünket, annyi változással, hogy ezúttal mi nyerünk.”

Marco Silva természetesen a Liverpoolról is beszélt az újságíróknak.

Persze a Wembley-ben esedékes díjátadóig még a Liverpoolt is ki kell ejteni, no meg le kell győzni a Chelsea–Middlesbrough párharc győztesét a fináléban. Persze ha szerda este az Anfielden már az első mérkőzésen eldől a párharc, az eszmefuttatás álmokról és célokról kellemetlenné válhat a menedzsernek. A Fulham 2010-ben Európa-liga-, 1975-ben FA-kupa-döntőt játszott, ám mindkettőt elveszítette (az El-menetelésről valószínűleg minden magyarnak Gera Zoltán jut eszébe), ezen kívül alsóbb osztályok bajnoki címeit ünnepelhette, ám a 2002–2003-as Intertotó-kupa-győzelemhez hasonlóan ezeket a sikereket legfeljebb szép emléknek tekinti.

„Büszkeség, hogy itt lehetünk, de többet akarunk – nyilatkozta a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón Marco Silva, a csapatot 2021 nyara óta irányító portugál menedzser. – A Liverpool a legjobb formában lévő csapat Angliában, de ha idáig eljutottunk, az azt jelenti, hogy mi is keményen dolgoztunk, és megérdemeljük, hogy itt vagyunk. Amikor az első meccsünket játszottuk a sorozatban az ősszel, a Tottenham volt a legjobb csapat, mégis kiejtettük. Elképesztő pillanat lenne, ha megszereznénk a Fulham első nagy trófeáját. Vannak, akik szerint ezek csak álmok, de ha a szurkolók álmodhatnak erről, az azt jelenti, bíznak bennünk. Célom a sorozat megnyerése.”

LONDON ÉS ANGLIA egyik legrégibb klubja, az 1879-ben alapított, tehát idén a 145. évfordulóját ünneplő Fulham csap össze a Liverpoollal az angol Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén az Anfielden. Már a sorozat legjobb négy csapata közé kerülés is nagy teljesítmény a klubtól, de Marco Silva, a csapat menedzsere szeretne történelmet írni, és a Liverpoolon túljutva a döntőt is megnyerni.

Sokat jelent a Fulhamnek, hogy eljutott a sorozat elődöntőjéig, ám Marco Silva menedzser csak a sorozat megnyerésével lenne elégedett.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LIVERPOOL–FULHAM MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!