FA-kupa: továbbjutott az Everton; megvan a Liverpool ellenfele

B. D. K.B. D. K.
2024.01.17. 23:31
André Gomes szabadrúgásgólja döntött az Everton meccsén (Fotó: Getty Images)
Továbbjutott az Everton, a Nottingham Forest és a Norwich City is – teljes lett a labdarúgó FA-kupa 4. fordulójának mezőnye.

A két első osztályú csapat, az Everton és Crystal Palace megismételt meccse egy gólt hozott. Az első félidő hajrájában André Gomes szabadrúgásból volt eredményes (VIDEÓ ITT!), így a liverpooli gárda jutott tovább és fogadhatja a Lutont.

Furcsa találatokat láthattunk a harmadosztályú Blackpool és az élvonalbeli Nottingham mérkőzésén. A második vendégtalálatnál a hazaiak szerencsétlenkedtek (VIDEÓ ITT!), a hazaiak szépítésénél pedig a sötét mezesek nem tudtak felszabadítani (VIDEÓ ITT!).

A Blackpool aztán egyenlített, így ez a meccsük is 2–2-es döntetlent hozott. A kétszer 15 perces hosszabbításban a Forest kikaparta a győzelmet (VIDEÓ ITT!), s utolsóként bejutott a legjobb 32 közé.

A másodosztályú Norwich a második játékrészben néhány perc leforgása alatt fordított a League One-os Bristol Rovers otthonában, és 3–1-re nyert. A Norwich következő ellenfele a Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Liverpool lesz, méghozzá az Anfielden.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT, MEGISMÉTELT MÉRKŐZÉSEK
Blackpool (III.)–Nottingham Forest 2–3 (Morgan 61., Joseph 78., ill. Omobamidele 16., Danilo 46., Wood 110.) – hosszabbítás után
Bristol Rovers (III.)–Norwich City (II.) 1–3 (McCormick 20., ill. Gabriel Sara 53., Idah 59., McLean 87.)
Everton–Crystal Palace 1–0 (André Gomes 42.)