FA-kupa: bombagólok napja – a Spurs és a Fulham is továbbjutott

B. D. K.B. D. K.
2024.01.05. 22:57
Pedro Porro hatalmas gólja továbbjutást ért a Spursnek (Fotó: Getty Images)
A Brentford és a Wolverhampton Wanderers 1–1-es döntetlent játszott a labdarúgó FA-kupa 3. fordulójának pénteki játéknapján, így hamarosan ismét megküzd egymással. A Fulham odahaza 1–0-ra legyőzte a másodosztályú Rotherhamet, míg a Tottenham Hotspur hazai pályán szintén ilyen különbséggel ejtette ki a Burnleyt.

BRENTFORD–WOLVES

A két csapat december 27-én már megküzdött egymással a Premier League-ben, akkor a Brentford pályaválasztásával 4–1-re nyert a Wolverhampton.

Most azonban nem indult jól a vendégcsapat számára a találkozó, már a 9. percben emberhátrányba került. A 8. percbenJoao Gomes lépett oda csúnyán Christian Nörgaard-nak (VIDEÓ ITT!), a Brentford-játékosát a belépőt követően le is kellett cserélni.

A kiállítás után fölényben játszott a házigazda, amely a 41. percben váltotta gólra az emberelőnyét: egy oldalszabadrúgás után ide-oda flipperezett a labda, végül Neal Maupay lőtt erőből a kapuba (1–0). VIDEÓ ITT!

A szünet után a Wolverhampton egyenlíteni tudott,Thomas Doyle lőtt gyönyörű bombagólt (1–1). VIDEÓ ITT!

A hazaiak labdabirtoklási fölénye még tovább nőtt, de a kapura nem nagyon voltak veszélyesek. A Wolves jól védekezett tíz emberrel, és kiharcolta a második találkozót, amelyet két hét múlva rendeznek a „farkasok” pályaválasztásával.

FULHAM–ROTHERHAM

Jó érzésekkel várhatta a pénteki kupamérkőzést a Fulham, hiszen legutóbb, szilveszterkor az Arsenalt odahaza le tudta győzni a Premier League-ben. A másodosztályban az utolsó, 24. helyén álló Rotherham a rossz pozíciója ellenére az elmúlt három bajnokiján öt pontot gyűjtött, így valamennyire bizakodhatott a továbbjutásban vagy legalább a megismétlendő mérkőzés kiharcolásában.

Az első osztályú csapat a 24. percben került előnybe,Bobby De Cordova-Reid büntette meg nagy góllal a vendégek labdaeladását (1–0). VIDEÓ ITT!

Fölényben futballozott a Fulham, de újabb gólt már nem szerzett, viszont ez is elégnek bizonyult a továbbjutásához. A Rotherhamnek nem volt kaput eltaláló kísérlete.

TOTTENHAM–BURNLEY

A hamarosan kezdődő Ázsia-kupa miatt már nem volt ott a keretben a Tottenham legnagyobb sztárja, Szon Hung Min, de a csapat így is fölényben játszott. Ennek ellenére az első félidő legnagyobb gólszerzési lehetőségét a Burnley alakította ki, Zeki Amdouni azonban közelről nem találta el a kaput.

Megérte sokat várni az első találatra: a 78. percben Pedro Porro lőtt irgalmatlanul nagy gólt (1–0). VIDEÓ ITT!

Mivel újabb gól már nem született (a Burnley a legvégén közel járt az egyenlítéshez, a kapus, Arijanet Muric majdnem gólpasszt adott), a Spurs van ott a 4. körben, és várhatja a sorsolást.

Összegzés: négy gyönyörű találatot hozott a pénteki játéknap, ezek közül három is a tizenhatoson kívülről született.