A tartalékos Liverpool megverte idegenben az Arsenalt!

2024.01.07. 17:20
Fotó: AFP
Az FA-kupában a legjobb 32 közé jutásért csapott össze Londonban az Arsenal és a Liverpool – az erősen tartalékos vendégek a hajrában szerzett két góllal 2–0-ra nyertek, így ők léptek a következő körbe.

FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Arsenal–Liverpool 0–2 (0–0)
London,
Emirates Stadium, 58 538 néző. Vezette: John Brooks
Arsenal:
Ramsdale – White, Saliba, Gabriel Magalhaes, Kiwior (Trossard, 88.) – Ödegaard, Rice, Jorginho (Nketiah, 81.) – Saka, Havertz (Smith Rowe, 88.), R. Nelson (Gabriel Martinelli, 62.). Menedzser: Mikel Arteta
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, I. Konaté, Quansah, Joe Gomez – H. Elliott (C. Bradley, 75.), Mac Allister (Gravenberch, 59.), Curtis Jones (B. Clark, 75.) – Gakpo (Diogo Jota, 59.), Darwin Núnez, Luis Díaz. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Kiwior (80. – öngól), Luis Díaz (90+4.)

"LET'S GO BOYS", azaz hajrá fiúk – írta Szoboszlai Dominik a közösségi oldalán az Arsenal elleni FA-kupameccs közben. A magyar válogatott középpályásra combizomsérülés miatt nem számíthatott vasárnap a Liverpool, de nem csak ezért volt nehéz helyzetben a csapat.

Az Afrikai Nemzetek Kupájára készülő Mohamed Szalah szintén hiányzott, ráadásul betegség miatt Virgil van Dijk is kidőlt az Arsenal elleni FA-kupa összecsapás előtt. A három kulcsember hiánya pedig érződött is a mérkőzés elején. Az első negyedórában nagyrészt a Liverpool térfelén zajlott a játék, a londoniak több helyzetet is kialakítottak, Martin Ödegaard pedig tizenegy méterről a lécre bombázott. Ezt követően kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, olyannyira, hogy a félidő végén Trent-Alexander Arnold lövése csattant a lécen.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

A hajrában Jürgen Klopp beküldte a tizennyolc éves Bobby Clarkot és Conor Bradley-t. Az utolsó negyedórában aztán előbb Diogo Jota fejelte a lécre a labdát, majd nem sokkal később Jakub Kiwior fejelt a saját kapujába. A hátralévő időt már sikerült kapott gól nélkül kihúznia a Liverpoolnak, sőt, a végén Luis Díaz gólja tette biztossá a győzelmet.

A vendégek így a legjobb harminckettő között folytathatják, és ott már bizonyára Szoboszlai Dominik is lehetőséget kap majd. Az Arsenal pedig a vártnál korábban búcsúzott, és Mikel Arteta menedzsernek gyorsan ki kell találnia valamit, mivel a legutóbbi hét mérkőzéséből csak egyet nyert meg a csapat.

Az ugyancsak londoni West Ham vasárnap 1–1-re végzett a Bristol ellen, így újrajátszás következik. És ki tudja, a folytatásban talán az U21-es válogatott Hegyi Krisztián is szerepet kaphat, miután a harmadosztályban szereplő Stevenage-nak kölcsönadott kapus visszatért a londoniakhoz, és egyelőre a West Ham keretével készül a tavaszi szezonra.

Korábban
Luton Town–Bolton Wanderers (III.) 0–0
Manchester City–Huddersfield Town (II.) 5–0
(Foden 33., 65., Álvarez 37., Jackson 58. – öngól, Doku 74.)
Nottingham Forest–Blackpool (III.) 2–2
(Domínguez 39., Gibbs-White 56., ill. Lawrence-Gabriel 25., Morgan 27.)
West Ham United–Bristol City (II.) 1–1 (Bowen 4., ill. Conway 61.)
Shrewsbury Town (III.)–Wrexham (IV.) 0–1
West Bromwich Albion (II.)–Aldershot Town (V.) 4–1
Peterborough United (III.)–Leeds United (II.) 0–3
Chelsea–Preston North End (II.) 4–0 (Broja 58., Thiago Silva 66., Sterling 69., Enzo Fernández 85.)
Middlesbrough (II.)–Aston Villa 0–1 (Cash 87.)

Millwall (II.)–Leicester City (II.) 2–3
(Watmore 56., Flemming 86., ill. Casadei 16., Ricardo Pereira 39., Cannon 61.)
Sunderland (II.)–Newcastle United 0–3 (Ballard 35. – öngól, Isak 46., 90.– 11-esből)
Gillingham (IV.)–Sheffield United 0–4 (Osula 14., 39., McAtee 83., 88.)
QPR (II.)–AFC Bournemouth 2–3 (Armstrong 40., Dykes 42., ill. Tavernier 49., Moore 58., Kluviert 69.)
Stoke City (II.)–Brighton & Hove Albion 2–4 (Van Hecke 16. – öngól, Baker 63. – 11-esből, ill. Estupinán 45+6., Dunk 52., Joao Pedro 71., 80.)

Morecambe (IV.) 2–0

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. PERC EZ EL IS DŐLT, a Núnez indította Jota passzát LUIS DÍAZ jobbal a bal felső sarokba vágja kissé jobbról, 10 méterről.

90+4. perc Trent Alexander-Arnold odalép Trossardnak, sárga lap neki is.

90+2. perc Bobby Clark kap sárga lapot, visszarántotta a meginduló Rice-t.

90+1. perc Núnez megindul a jobb szélen, a beadás a kapusé.

Négy perc a ráadás.

90. perc Ryan Gravenberch odarúg Ödegaardnak, sárga lap. Ödegaard beadását Núnez három méterről a jobb sarok mellé fejeli. Az uru csatár egyik kaput sem érzi. De kifejeli a léc alól Martinelli bal oldali tekerését!

88. perc Leandro Trossard és Emile Smith Rowe be, Kiwior és Havertz le. Öt támadóval az Arsenal.

81. perc Eddie Nketiah be, Jorginho le, karmester helyett ék.

80. PERC OTT A GÓL, Arnold bal oldali, jobblábas szabadrúgását JAKUB KIWIOR három méterről, kissé jobbról a saját kapuja közepébe fejeli. 0–1!

Bobby Clark az NU-, Fulham- és Sunderland-menő Lee Clark fia, ő sem játszott még PL-meccsen ebben az idényben.

78. perc Arnold jobb oldali szögletét Jota hatról Saliba mellől a lécre fejeli, nem sokkal elvétve a bal felső sarkot, a kipattanót Quansah Núnez elé tolja, aki kissé jobbról, hat méterről jobbal a bal felső sarok mellé tekeri a labdát. Egy méternyivel.

A 20 éves Bradley 13-szoros északír válogatott. Nem játszott még a PL-ben ebben az idényben.

77. perc Nagy védés, Jota lapos passzát kissé balról Díaz ballal a jobb alsóba lőné, nagy erővel, a védők lába között, Ramsdaley azonban hatalmasat véd! Micsoda villámgyors vetődés!

75. perc Bobby Clark és Conor Bradley be, Jones és Elliot le. Akkor Arnold egy sorral előrébb megy.

70. perc Harvey Elliot ellöki a jobb szélen Martinellit, sárga lap ez is.

69. perc Núnez a 16-os előtt, nem lő, nem cselez, hanem ad jobbra Díaznak egy egészen pocsék passzt.

69. perc Ödegaard bal oldali szabadrúgása Quansahé.

66. perc William Saliba sárga lapot kap Elliot lerántásáért.

65. perc Jota lövése 14-ről, Elliot passza után... a kapusé.

62. perc Gabriel Martinelli be, Nelson le.

60. perc Havertz 16-ról a ballal a bal felsőbe emelne kissé balról, Alisson véd a léc alatt, Saka jobbal meg borzalmasan találja el a labdát az ötös jobb sarkán! A német beadása megpattant Gomezen, azért lett veszélyes.

59. perc Ryan Gravenberch Mac Allistert, Diogo Jota Gakpót váltja.

58. perc Nagy figura, Ödegaard indítása után Havertz balról ballal középre ad, Saka ballal ötről a léc fölé kanalazza a labdát. Leginkább azért, mert megzavarta őt a berepülő Kiwior.

55. perc Mac Allister újabb mesteri passzával Núnez egyből az ötös bal sarka előtt jár már, Saliba egy zseniális becsúszással szereli őt, majd fektében jobbal pontosan indít a bekk. Ez igen!

Núnez: 29 meccs az idényben, 16 kanadai ponttal. Díaz: 15 meccsen 7.

54. perc Núnez a bal szélről középre tör Mac Allister távoli passzával, jobbal 18-ról nem sokkal lő a bal felső sarok mellé! Tombol a 6000 vendégdrukker.

50. perc Díaz két csel után sem jobbal, sem ballal nem lő, megbotlik aztán, Gabriel szereli.

49. perc A 16-os, a másik 16-os bal sarka elől jobbal Gomez a léc fölé lő, Ramsdale felugorva biztosított.

48. perc Rice passzát Saka ballal az ötös jobb sarkáról Gomezbe vágja.

46. PERC FOLYTATJUK!

E párharc legjobb góllövői
Robbie Fowler 12
Roberto Firmino 11
Mohamed Szalah 9
Thierry Henry 9
Roger Hunt 8

Más idők... 1998-ban a Brad Friedel – Phil Babb, Steve Harkness, Jamie Carragher, Stig Inge Björnebye – Jason McAteer (Michael Thomas, 54.), Öyvind Leonhardsen, Paul Ince, Steve McManaman – Michael Owen, Karl-Heinz Riedle féle Pool Ince (2), Owen és Leonhardsen góljával nagyon elverte az Alexander Manninger – Lee Dixon, Stephen Bould, Matthew Upson, Gilles Grimandi – David Platt, Ray Parlour (Patrick Vieira, 65.), Stephen Hughes, Boa Morte – Ian Wright (Nicolas Anelka, 65.), Christopher Wreh (Alberto Méndez, 70.) féle Arsenalt.

Régi nagy meccsek az FA-kupából (Weltfussball)

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

45. perc EZ MEG LÉC, Kiwior mellől Arnold jobbal 16-ról, kissé jobbról a lécre lő, Ramsdale ujjheggyel beleért még.

44. perc Újabb havertziáda, Ödegaard remek passzát a német 8 méterről, az ötös bal sarka elől ballal a kapusba pazarolja.

41. perc Saka nagyot esik Mac Allister és a 16-os vonala előtt... tovább.

40. perc Quansah egy sima passz közben lesérül. Csere lesz a jelek szerint.

39. perc MELLÉ, Saka jobb oldali szögletét Havertz három méterről a bal sarok mellé fejeli, félmagasan.

38. perc Saka passzát White jobbal a léc alá vágná kissé jobbról, 19-ről, Mac Allister takarja a labdát, de Alisson kipiszkálja a labdát a bal felső elől!

37. perc Saka 16-os előtti lövése kapuscsemege.

34. perc Arnold Détári-szögből jobbal a túlsó sarok fölé tekeri a labdát. Nem sokkal. Ramsdale biztosított.

30. perc Havertz két csel után ballal 16-ról az előtte álló Quansahba lő, Alisson így a nevető harmadik. Fogja a labdát a jobb sarok mellett.

28. perc Havertz balról Ödegaardhoz passzolna, de remekül lép ki a 16-osra Quansah.

26. perc Saka ballábas, 18 méteres lövése kapuscsemege, Nelson passza után, majd Konatét kell ápolni.

20. perc Mezőnyharc, hatalmas iram, helyzet nincs. Jones bal oldali szögletét Núnez hatról, középről nagyon a bal alsó mellé fejeli.

12. perc Hét hazai kapura lövés eddig...

11. perc LÉC! A jobb oldalon elfutó Havertz passzát Saka jobbal tízről Quansahba vágja, a kipattanó Ödegaardé, aki ballal 11-ről, kissé jobbról a lécre lő.

7. perc A Jorginho indította Nelson 15 méteres, jobblábas lövését blokkolja Jones. Saka szögletét középre csúsztatja fejjel Ödegaard, nem tud kapura lőni középen Gabriel, Havertz ballal a jobb alsóba lőne kissé jobbról, 19-ről, Alisson vetődve véd.

5. perc Sem Saka, sem Ödegaard nem lő 16-ról, oda a helyzet.

A hazaiak fehér mezén fehér számok vannak. Nem véletlenül.

3. perc Helyzet máris, Ramsdale indítását elviszi Konaté és balra Alisson mellett is Nelson, majd balról, négy méterről éles szögből az oldalhálóba lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta lilában.

A hazaiaktól Tomijaszu Takehiro és Mohamed el-Neni az Ázsia-, ill. Afrika-kupán szerepel, előbbi versengés miatt nincs a vendégkeretben Endo Vataru.

A bűncselekmények ellen tiltakoznak ezzel a mezzel

Egy kis örökmérleg: 240 mérkőzés, 80 londoni és 93 liverpooli sikerrel, 303, ill. 351 góllal.