PL: már megint előnyről bukott a Spurs; az Everton hárommal verte a Newcastle-t

2023.12.07. 23:10
Ward-Prowse büntette meg a rossz hazaadást a Tottenham–West Hamen (Fotó: Getty Images)
Az Everton odahaza 3–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet, míg a Tottenham Hotspur odahaza 2–1-re kikapott a West Ham Unitedtől az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának csütörtöki játéknapján.

EVERTON–NEWCASTLE

Mindkét gárda egygólos győzelmet aratott az előző fordulóban, az Everton a Nottingham Forest otthonában nyert, míg a Newcastle a Manchester Unitedet verte meg.

A liverpooli csapat kezdte lendületesebben a találkozót, de betalálni nem tudott. Az első negyedórához közeledve Kieran Trippier szabadrúgását fogta könnyedén Jordan Pickford. Pár perc múlva Miguel Almirón került helyzetbe, de ebből sem lett gól. A túloldalon aztán a Nick Pope-ot helyettesítő Martin Dúbravka ért le egy lövésre, ez már bravúr volt.

Jó kis első félidőt láthattunk, amelynek hajrájában Dominic Calvert-Lewin egy átvétel után öt méterről fölé bombázott.

A hajrá egészen mozgalmasnak bizonyult.

A 79. percig kellett várni az első gólra: Kieran Trippier elvesztette a labdát, Dwight McNeil pedig a tizenhatoson belülre vitte, és némi szerencsével a kapuba lőtt (1–0).

A végére szétesett a Newcastle, az Everton további két gólt szerzett még: előbb Abdoulaye Doucouré is megbüntetett egy Trippier-hibát (2–0), aztán a 96. percben a csereként pályára lépő Beto meglőtte az első PL-gólját (3–0).

Győzelmével Sean Dyche együttese elmozdult a kiesőzónából, míg a Newcastle maradt a hetedik.

TOTTENHAM–WEST HAM

A Spurs már négy bajnoki óta nyeretlen volt, igaz, legutóbb a Manchester City ellen 3–3-as döntetlent harcolt ki. A West Ham viszont jó formában várhatta a londoni derbit, ugyanis öt tétmeccs óta nem talált legyőzőre. A vendégeknél ezúttal egy kisebb csuklósérülés miatt nem Alphonse Areola kezdett a kapuban, hanem Lukasz Fabianski.

Az első 10 percben 92 százalékos volt a labdabirtoklása a Tottenhamnek, a fölénye pedig góllá is érett: egy sarokrúgás után Cristian Romero fejelte a labdát a hosszúba (1–0).

A folytatásban is főleg a Spursnek voltak helyzetei, egy kapufája is volt, de több találatot már nem jegyezhettünk fel az első játékrészből.

A szünet után Jarrod Bowen némi meglepetésre megszerezte az egyenlítő gólt. Ehhez persze kellett egy jókora adag szerencse is, hiszen csapattársa lövése után a labda két Tottenham-játékoson megpattanva került elé (1–1). A 70. percben Richarlison fejében maradt a Spurs újabb vezető gólja. Nem sokkal később büntetett a West Ham: Guglielmo Vicariónak Destiny Udogie rövid hazaadására kellett kivetődnie, a labda James Ward-Prowse elé került, aki kettőből megoldotta a kínálkozó lehetőséget (1–2).

Ez sorozatban az ötödik olyan bajnokija a Spursnek, amikor vezetett, de az ellenfél fordítani tudott. Az előző, a Manchester City elleni meccs kivételével a többin ki is kapott Ange Postecoglou együttese, és most is vereséget szenvedett. Ezzel pedig a legutóbbi öt meccs alapján a legrosszabb formában lévő PL-csapat az egy gyűjtött pontjával. Krízis?

AZ EVERTON–NEWCASTLE UNITED MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A TOTTENHAM–WEST HAM UNITED MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
Everton–Newcastle United 3–0
(McNeil 79., A. Doucouré 86., Beto 90+6.)
Tottenham–West Ham United 1–2 (Romero 11., ill. Bowen 52., Ward-Prowse 74.)

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Sheffield United–Liverpool 0–2 (Van Dijk 37., Szoboszlai 90+4.)
Crystal Palace–Bournemouth
0–2 (Senesi 25., K. Moore 90+1.)
Brighton–Brentford 2–1 (Gross 31., Hinshelwood 52., ill. Mbeumo 27. – 11-esből)
Fulham–Nottingham 5–0 (Iwobi 30., 73., R. Jiménez 34., 54., Cairney 86.)

Manchester United–Chelsea 2–1 (McTominay 19., 69., ill. Cole Palmer 44.)
Aston Villa–Manchester City 1–0 (Bailey 74.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Wolverhampton–Burnley 1–0
(Hvang Hi Csan 42.)
Luton Town–Arsenal 3–4 (Osho 25., Adebayo 49., Barkley 57., ill. Martinelli 20., Jesus 45., Havertz 60., Rice 90+7.)

1. Arsenal 15 11 3 1 33–14 +19 36
2. Liverpool 15 10 4 1 34–14 +20 34
3. Aston Villa 15 10 2 3 34–20 +14 32
4. Manchester City 15 9 3 3 36–17 +19 30
5. Tottenham 15 8 3 4 29–22 +7 27
6. Manchester United 15 9 6 18–18 0 27
7. Newcastle 15 8 2 5 32–17 +15 26
8. Brighton & Hove Albion 15 7 4 4 32–27 +5 25