PL: a Wolves legyőzésével továbbra is az élen az Arsenal

M. B.M. B.
2023.12.02. 18:15
Ödegaard gólja is kellett az Arsenal sikeréhez (Fotó: Getty Images)
Hazai környezetben nyert a Wolverhampton ellen az Arsenal, így megőrizte első helyét a bajnokságban. A többi délutáni meccsen a Burnley hengerelt a Sheffield United ellen, míg a Brentford hazai pályán verte meg a Luton Townt.

ARSENAL–WOLVERHAMPTON WANDERERS

Mindössze hat percig bírta ki kapott gól nélkül a Wolves az Emiratesben, Gabriel Jesus, Tomijaszu, Saka volt a labda útja – a 22 éves támadó az ötösről nem kegyelmezett José Sának, aki tehetetlenül nézte a vendég védelem teljes csődjét. 1–0

Hét perccel később megduplázta előnyét az Arsenal”, egy mintaszerű akció végén Zincsenko tálalt Ödegaard elé, aki ballal kilőtte a bal bal alsó sarkot. 2–0

Az első félidő ráadásában Hvang Hi Csan szépíthetett volna, de a koreai csatár ziccerben nem tudott túljárni Raya eszén. A fordulás után több gólszerzési lehetőséget is kihagyott az Arsenal, ezt pedig góllal büntették a vendégek, Matheus Cunha ballal tekert a hazai kapu jobb oldalába. 2–1

A hátralevő percekben Nketiah még kihagyott egy ziccert, majd a Wolves nyargalt az egyenlítés után, de több gól nem született: az Arsenal a magabiztos kezdés után ha nehezen is, de megszerezte a három pontot, s továbbra is vezeti a bajnokságot.

BURNLEY–SHEFFIELD UNITED

Kevesebb mint 18 másodpercre volt szüksége a hazai csapatnak a gólszerzéshez, Jay Rodríguez gyakorlatilag a meccs első akcióját értékesítette egy jól helyzett fejessel. 1–0

A 29. percben megduplázta előnyét Vincent Kompany gárdája, egy hosszú indításra lecsapva Jacob Bruun Larsen került ziccerbe, s nem hibázott. 2–0

Az első félidő ráadásában Oliver McBurnie kiállításával megfogyatkoztak a„pengék”, majd a 73. percben Zeki Amdouni lezárta az összecsapást. De ezzel még nem volt vége, a meccsnek, a teljesen széteső Sheffield letargiáját Luca Koleosho, majd Josh Brownhill is kihasználta – visszajutása óta először győzött a saját közönsége előtt a Burnley, amely eddig egymás után hétszer kapott ki a Turf Mooron. 5–0

BRENTFORD–LUTON TOWN

A gól nélküli első félidő után Neal Maupay lesipuskás találatával, majd Ben Mee fejesével elhúztak a „méhek”, majd a Luton Jacob Brown laposan ellőtt labdájával szépített. A Brentford Shandon Baptiste góljával a utolsó tíz percben állította vissza a kétgólos előnyt, s ez végül elégnek bizonyult a három ponthoz. 3–1

NOTTINGHAM FOREST–EVERTON

Sokáig úgy tűnt, hogy nem jutnak dűlőre egymással a felek a City Groundon, de Dwight McNeil a 67. percben a bal felsőbe lőtt az ötös sarkáról, s ez a gól végül három pontot ért a közelmúltban tízpontos levonással sújtott Evertonnak.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
Arsenal–Wolverhampton Wanderers 2–1
(Saka 6., Ödegaard 13., ill. Matheus Cunha 86.)
Brentford–Luton Town 3–1 (Maupay 49., Mee 56., Baptiste 81., ill. J. Brown 76.)
Burnley–Sheffield United 5–0 (J. Rodríguez 1., Bruun Larsen 29., Amdouni 73., Koleosho 75., Brownhill 80.)
Kiállítva: McBurnie (Sheffield, 45+1.)
Nottingham Forest–Everton 0–1 (McNeil 67.)