PL: Lo Celso Szoboszlait másolva talált be, de az Aston Villa legyőzte a Tottenhamet

D. S. B.D. S. B.
2023.11.26. 17:05
Hiába Giovani Lo Celso vezető gólja, az Aston Villa elvitte a három pontot a Tottenhamtől (Fotó: Getty Images)
Egymás után harmadik mérkőzésén szenvedett vereséget az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) a Tottenham Hotspur, amely Giovani Lo Celso Szoboszlai Dominikéra hasonlító gólja ellenére hazai pályán, előnyről 2–1-re kikapott az Aston Villától a 13. fordulóban.

Óriási iramban indult a tabella negyedik helyén álló Tottenham és az ötödik helyezett Aston Villa vasárnapi rangadója. Előbb a hazaiaktól Destiny Udogie próbálta átemelni a kint álló Emiliano Martínezt, majd Dejan Kulusevski találta el a bal kapufát, de nem sokkal később a vendégek is villantak Pau Torres fejesével.

Az első félidő derekán góllá érett a hazaiak mezőnyfölénye, amikor egy jobb oldali szöglet után a kipattanót a tizenhatoson kívülről, ballal kapásból küldte kapura Giovanni Lo Celso, az argentin lövése az egyik védőről pattant honfitársa kapujába – a találat kísértetiesen hasonlít Szoboszlai Dominik ugyancsak Aston Villa ellen szerzett góljára, azzal a különbséggel, hogy a magyar középpályás lövésébe senki nem ért bele, ezt ide kattintva tekintheti meg.

A Tottenham vezető góljára az Aston Villa szinte azonnal válaszolt, de hosszas videózás után les miatt elvették Ollie Watkins találatát, a szünet előtt pedig a hazaiaktól Szon Hung-Mint fosztották meg a góltól hasonló indokkal.

A kiélezett első félidőben mégis egyenlíteni tudtak a birminghamiek, amikor a hosszabbítás 7. percében Douglas Luiz távoli szabadrúgása után Pau Torres fejelt gólt.

A játék képe ugyan a fordulás után sem változott jelentősen, de egy szép akció végén a 61. percben Ollie Watkins megfordította az állást.

A Tottenham becsülettel próbálkozott az egyenlítésért, de Martínezen nem tudott kifogni, így egymás után harmadik vereségét szenvedte el, az Aston Villa pedig győzelmével megelőzte ellenfelét a tabellán.

Egy kis stat: a Tottenham mindössze az ötödik olyan csapat az angol első osztályban, amely úgy szenved egymást követő három vereséget, hogy mindegyik mérkőzésen vezetett.

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Aston Villa 1–2
(Lo Celso 22., ill. Pau Torres 45+7., Watkins 61.)
Everton–Manchester United 0–3 (Garnacho 3., Rashford 56. – 11-esből, Martial 75.)

HÉTFŐN
21.00:
Fulham–Wolverhamton Wanderers

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester City–Liverpool 1–1(Haaland 26., ill. Alexander-Arnold 80.)
Burnley–West Ham United 1–2 (Jay Rodriguez 49. – 11-esből, ill. Mubama 86., Soucek 90+1.)
Luton Town–Crystal Palace 2–1 (Mengi 72., Ja. Brown 84., ill. Olise 75.)
Newcastle United–Chelsea 4–1 (Isak 13., Lascelles 60., Joelinton 61., Gordon 83., ill. Sterling 23.)
Kiállítva: Reece James (73., Chelsea)
Nottingham Forest–Brighton& Hove Albion 2–3 (Elanga 3.,Gibbs-White 76. – 11-esből, ill. E. Ferguson 26., Joao Pedro 45+4., 58. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Dunk (75., Brighton)
Sheffield United–AFC Bournemouth 1–3 (McBurnie 90+7., ill. Tavernier 12., 50., Kluivert 45+3.)
Brentford–Arsenal 0–1 (Havertz 89.)