PL: 303 perc után megtört a Chelsea bajnoki gólcsendje, a Fulham bánta

2023.10.02. 22:57
Úton Mudrik első chelsea-s gólja (Fotó: Getty Images)
Az angol bajnokság 7. fordulójának záró meccsén a Chelsea az első félidő első felében mindössze 81 másodperc különbséggel szerzett két gólt a Fulham otthonában, s ez elegendőnek is bizonyult a három pont megszerzésééhez. A londoni kékek ezzel három bajnoki után szereztek ismét gólt és nyertek meccset a Premier League-ben.

Nem volt könnyű dolga Mauricio Pochettinónak, a Chelsea menedzserének, a Fulham elleni hétfő esti bajnoki előtt, hiszen egy rakás sérülés és eltiltás nehezítette dolgát a csapat összeállításakor – és az sem feltétlenül tekinthető jó előjelnek, hogy a londoni kékek szeptemberben nem szereztek gólt, s nem is nyertek meccset a Premier League-ben. Legutóbb még augusztus végén a Luton elleni meccs 75. percében Nicolas Jackson talált be, ám ezúttal épp a szenegáli támadó volt az egyik eltiltott.

Ennek ellenére az első negyedóra után meg is tört a gólcsend: egy gyors akció végén Levi Colwill mesterien emelt balról Mihajlo Mudrik elé, aki a tizenhatoson belül jól vette át a labdát és el is gurította a tehetetlen kapus mellett – az ukrán első találata volt a Chelsea-ben, s 303 perc után az első bajnoki gól a kékektől.

Ha pedig egy üzlet beindul, mindössze 81 másodperc múlva érkezett a második találat a vendégektől, bár, nagyobb részt inkább a Fulham védelme hozta össze gólt, leginkább a csapatkapitány Tim Ream. Az amerikai védő előbb a saját tizenhatosa előtt elajándékozta a labdát Cole Palmernek, majd amikor a szélső szöktette a büntetőterületre belépő Armando Broját, a menteni igyekvő Ream az albán válogatott támadó lábára pöccintette a labdát, ahonnan az a saját kapujába pattant.

A Fulham addig sem, és a folytatásban sem volt veszélyes támadásban, a szünetig a Chelsea könnyedén növelhette volna az előnyét további gólokkal, ám ez nem történt meg. A két londoni csapat meccsén a vendégek magabiztosan őrizték előnyüket, a hazaiak meg hiába birtokolták többet a labdát az első félidőben, kaput eltaláló lövés nélkül nehéz gólt szerezni…

A fordulás után már valamivel aktívabban próbálkozott a Fulham, mégis a Chelsea állt közelebb az újabb gólszerzéshez, bő negyedóra után a szünetben Mudrik helyett csereként beszálló Ian Maatsen lőtt hatalmas kapufát.

A hajrára fordulva aztán egyre közelebb került a Fulham a szépítéshez, de végül a Chelsea a múlt heti, Brighton elleni Ligakupa-siker után újabb meccset hozott le kapott gól nélkül, s három nyeretlen bajnoki után diadalmaskodott újfent.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
Fulham–Chelsea 0–2
(Mudrik 18., Broja 19.)

VASÁRNAP
Nottingham Forest–Brentford 1–1 (Domínguez 65., ill. Nörgaard 58.)

SZOMBAT
Bournemouth–Arsenal 0–4 (Saka 17., Ödegaard 43. – 11-esből, Havertz 53. – 11-esből, B. White 90+3.)
Everton–Luton 1–2 (Calvert-Lewin 45., ill. Lockyer 24., Morris 32.)
Manchester United–Crystal Palace 0–1 (Andersen 25.)
Newcastle United–Burnley 2–0 (Almirón 14., Isak 76. – 11-esből)
West Ham United–Sheffield United 2–0 (Bowen 24., Soucek 37.)
Wolverhampton–Manchester City 2–1 (R. Dias 13. – öngól, Hvang Hi Csan 66., ill. J. Álvarez 58.)

Aston Villa–Brighton 6–1
(Watkins 14., 21., 68., Estupinán 26. – öngól, J. Ramsey 85., Douglas Luiz 90+7., ill. Fati 50.)
Tottenham Hotspur–Liverpool 2–1 (Szon Hung Min 36., Matip 90+6. – öngól, ill. Gakpo 45+4.)

1. Manchester City 7 6 1 17– 5 +12 18
2. Tottenham 7 5 2 17– 8 +9 17
3. Arsenal 7 5 2 15– 6 +9 17
4. Liverpool 7 5 1 1 16– 7 +9 16
5. Aston Villa 7 5 2 18–11 +7 15
6. Brighton & Hove Albion 7 5 2 19–14 +5 15