Gyász: elhunyt az Everton elnöke, aki 2004 óta vezette a klubot

Vágólapra másolva!
2023.10.24. 19:55
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) érdekelt Everton hivatalos honlapján jelentette be, hogy hétfő este elhunyt a klub elnöke, Bill Kenwright.
Bill Kenwright (1945–2023)
Bill Kenwright (1945–2023)

 

A civilben színházi és filmproducerként tevékenykedő Kenwright 1989-ben került be az Everton vezetőségébe, majd egy évtizeddel később – True Blue Holdings nevű cégén keresztül – ő lett a klub többségi részvényese.

2004-ben Kenwright a nyugdíjba vonuló Sir Philip Carter helyét vette át az elnöki székben, s ezt a pozíciót akkor is megtartotta, amikor 2016-ben Farhad Moshiri (majd a közelmúltban az amerikai 777 Partners) lett a klub többségi részvényese – irányításával az Everton 2009-ben ezüstérmes lett az FA-kupában, míg 2005-ben a negyedik helyen végzett a bajnokságban, így elindulhatott a Bajnokok Ligájában is. Kenwright haláláig részvényese volt klubjának, részesedése a legutóbbi hivatalos információk szerint 1.3 százalék volt.

Bill Kenwright összesen 19 idényen át vezette a liverpooli együttest, amely ebből 12 alkalommal végzett a Premier League legjobb nyolc csapata között, s hatszor kvalifikálta megát az európai kupaporondra. A 78 éves néhai sportvezető a klub közlése szerint „családja és szerettei körében hunyt el”, halálát májrák okozta azok után, hogy augusztusban – a klub beszámolója szerint – sikeres műtéten esett át.

 

 

 

Legfrissebb hírek

Dráma a Championshipben: 122. perces góllal jutott be a Sunderland a rájátszás döntőjébe

Angol labdarúgás
2 órája

Arne Slot Ibizán is megünnepelte a Liverpool bajnoki címét – videó

Angol labdarúgás
9 órája

Megműtötték a Forest csatárát, aki a kapufának ütközött

Angol labdarúgás
12 órája

A tulajdonos a pályán osztotta ki a Premier League-meglepetéscsapat menedzserét

Angol labdarúgás
2025.05.12. 23:02

Kevin De Bruyne Olaszországban folytathatja, rábólintott a Napolira – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.05.12. 18:54

Videó: Szoboszlai értetlenkedve reagált, miután a szurkolók kifütyülték Alexander-Arnoldot

Angol labdarúgás
2025.05.12. 10:19

Szoboszlai gólpasszt adott, a Liverpool ikszelt az Arsenallal

Angol labdarúgás
2025.05.11. 19:29

Szoboszlai gólpassza után született meg a Liverpool második gólja

Angol labdarúgás
2025.05.11. 18:01
Ezek is érdekelhetik