Az Arsenal kétgólos hátrányból mentett pontot a Chelsea ellen

D. Á.D. Á.
2023.10.21. 18:20
Cole Palmer tizenegyesből volt eredményes az Arsenal ellen (Fotó: Getty Images)
A Chelsea 2–2-es döntetlent játszott az Arsenallal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
CHELSEA–ARSENAL 2–2 (1–0)
London,
Stamford Bridge. Vezette: Chris Kavanagh
CHELSEA: R. Sánchez – Gusto, T. Silva, Colwill, Cucurella – Gallagher, Caicedo, E. Fernández – Palmer (R. James, 83.), Mudrik (N. Jackson, 65.), Sterling (Madueke, 83). Menedzser: Mauricio Pochettino
ARSENAL: Raya – B. White, Saliba, Gabriel, Zincsenko (Tomijaszu, a szünetben) – Ödegaard (Havertz 78.), Jorginho (Smith Rowe, 68.), Rice – Saka, G. Jesus (Nketiah, 68.), G. Martinelli (Trossard, 78.). Menedzser: Mikel Arteta
Gólszerző: Palmer (15. – 11-esből), Mudrik (48.), ill. Rice (77.), Trossard (84.)

Sokkal agresszívabban kezdte a derbit a Chelsea, már a 2. percben megvolt az első hazai lövés – Zincsenko adta el a labdát a saját tizenhatosánál, majd Gallagher lövésénél Ben White blokkolt. A kipattanóból Fernández tüzelt, de a kapu fölé lőtt.

A 11. percben a Chelsea gyors támadást vezetett, melynek végén Sterling adott középre a jobb szélről. Mudrik fejelt kapura, Saliba a kezével blokkolt. A VAR jelezte Chris Kavanaghnak, hogy nézze vissza az esetet, néhány perces videózás után pedig tizenegyessel jöhetett Pochettino csapata. A büntetőnél rendkívül higgadt maradt Cole Palmer, a jobb alsó sarokba gurított, Raya a sarkot sem találta el. 1–0

A folytatásban is jobban játszott a Chelsea, az első félidő derekán Palmer majdnem megszerezte a második gólját, de a 18 méterről leadott lövése elsuhant a bal kapufa mellett.

A fordulás után már sikerült megdupláznia az előnyét a hazaiaknak – Mihajlo Mudrik kapott labdát a bal szélen, majd Ben White-tal került egy az egybe. A ballábas beadása éppen úgy csúszott le, hogy a labda Raya fölött a kapu jobb oldalába vágódott. 2–0

Palmer és Nicolas Jackson is eldönthette volna a három pont sorsát, de egy az egyben Raya kétszer is nagy védést mutatott be. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a 77. percben Colwill adta haza a labdát, Sánchez pedig állítás nélkül elképesztően borzalmas passzt mutatott be. Fernándeznek esélye sem volt a labdára, a hiba után Declan Rice azonnal lőtt. Mivel a kapus a helyén sem volt, a labda az üres kapuba vágódott. 2–1

Hét perccel később egyenlített az Arsenal – Saka Madueke mellett tökéletesen adta középre a labdát, amire Leandro Trossard érkezett remekül. A belga támadó becsúszva lőtt a bal alsó sarokba. 2–2

A hátralévő néhány percben már nem született gól, 2–2-vel ért véget a londoni derbi.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA

KÉSŐBB
Sheffield United–Manchester United 1–2 (McBurnie 34. – 11-esből, ill. McTominay 28., Dalot 77.)

KORÁBBAN
Liverpool–Everton 2–0 (Szalah 75., 90+7. – az elsőt 11-esből)
AFC Bournemouth–Wolverhampton Wanderers 1–2 (Solanke 17., ill. Matheus Cunha 47., Kalajdzic 87.)
Kiállítva: Cook (54., AFC Bournemouth)
Brentford–Burnley 3–0 (Wissa 25., Mbeumo 62., Ghoddosz 87.)
Kiállítva: Roberts (78., Burnley)
Manchester City–Brighton & Hove Albion 2–1 (J. Álvarez 7., Haaland 19., ill. Ansu Fati 73.)
Kiállítva: Akanji (90+6., Man. City)
Newcastle United–Crystal Palace 4–0 (Murphy 4., Gordon 44., Longstaff 45+1., C. Wilson 66.)
Nottingham Forest–Luton Town 2–2 (Wood 48., 76., ill. Ogbene 83., Adebayo 90+2.)

VASÁRNAP
17.30: Aston Villa–West Ham United (Tv: Spíler1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc: ITT A VÉGE, 2–2-VEL ZÁRULT A DERBI!

90+5. perc: Raya védte Jackson lövését.

90+1. perc: White kapott sárga lapot.

90. perc: hét perc a ráadás!

84. perc: EGYENLÍT AZ ARSENAL! Saka Madueke mellett tökéletesen adta középre a labdát, amire Leandro Trossard érkezett remekül. A belga támadó becsúszva lőtt a bal alsó sarokba. 2–2

83. perc: Sterling helyén Madueke, Palmer helyén James a pályán.

78. perc: Trossard és Havertz jött be, Martinelli és Ödegaard kocogott le.

77. perc: SZÉPÍT AZ ARSENAL! Colwill adta haza a labdát, Sánchez pedig állítás nélkül elképesztően borzalmas passzt mutatott be. Fernándeznek esélye sem volt a labdára, a hiba után Declan Rice azonnal lövéssel próbálkozott. Mivel a kapus a helyén sem volt, a labda az üres kapuba vágódott. 2–1

70. perc: Cucurella is kapott egy sárga lapot.

68. perc: Nketiah Gabriel Jesus, Smith Rowe Jorginho helyére állt be az Arsenalban.

67. perc: MÁRIS GÓLT LŐHETETT VOLNA JACKSON! Sterling remek passzt adott a frissen beálló csatárnak, aki kissé kiszorított helyzetben ugyan, de egy az egyben volt Rayával. Jackson megpróbált elvinni mellette, de a spanyol kapus lelopta a labdát a lábáról.

65. perc: Mudrikot Jackson váltja a Chelsea-ben.

60. perc: Most a Chelsea kapusa hibázott – Sánchez nagyon elkésett egy kijövetelnél, szerencséjére azonban Tomijaszu a kapu fölé fejelt.

57. perc: MIT CSINÁL RAYA?! Az Arsenal kapusának borzalmas passza után Palmer került ziccerbe. Az angol támadó megpróbálta kicselezni a kapust, aki végül egy védéssel jóvá tette a hibáját.

56. perc: előbb Jorginho, majd Tomijaszu került lövőhelyzetbe a Chelsea tizenhatosán belül, de a hazaiak kétszer is blokkolni tudtak.

48. perc: MEGVAN A MÁSODIK HAZAI GÓL! Mudrik kapott labdát a bal szélen, majd Ben White-tal került egy az egybe. A ballábas beadása éppen úgy csúszott le, hogy Raya fölött a kapu jobb oldalába vágódott. 2–0

46. perc: Tomijaszu váltotta Zincsenkót a szünetben.

46. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: itt a vége az első félidőnek, egyelőre a Chelsea vezet.

45. perc: Thiago Silva felvágta Jesust, meg is kapta érte a sárga lapot.

44. perc: Sterling robogott el a jobb oldalon Zincsenko mellett, majd a felfutó Gustónak passzolt. A jobbhátvéd ballal a kapu fölé tüzelt.

37. perc: Palmer löbbölt átadása után Fernández csúsztatta tovább a labdát Gallaghernek, aki egy átvétel után kapura lőtt. Raya védeni tudott, de a partjelző már így is lest intett.

30. perc: EZ KÖZEL VOLT! Gallagher megindulása után Cole Palmerhez került a labda, aki nagyjából tizennyolc méterről tüzelt. A szélső rendkívül közel járt a gólhoz, de néhány centivel a jobb kapufa mellett kötött ki a labda.

28. perc: Martnielli most a saját tizenhatosánál tűnt fel, a brazil szélső a védekezésből is kivette a részét. Felszabadítása eltalálta Gallaghert, aki a földre került, de szerencsére nincs komoly baja.

26. perc: szép játékot mutatott be a jobb szélen az Arsenal, a középre tett labda után Gabriel Jesus fordult kapura. Thiago Silva egy szorosan fogta honfitársát, s bele is lépett a lövésbe.

24. perc: Thiago Silva nem finomkodott Martinellivel szemben, aki a lenn is maradt a földön. A játékos néhány perc fetrengés után felkelt, nem volt szüksége ápolásra. A védő megúszta a sárga lapot.

20. perc: megvan az első Arsenal-helyzet! Rice tört be a tizenhatoson belülre, majd jobb külsővel a bal alsó sarkot vette célba – kissé pontatlanul célzott, a labda elsuhant a kapufa mellett.

15. perc: VEZET A CHELSEA! Cole Palmer rendkívül higgadt maradt, a jobb alsó sarokba gurított – Raya a sarkot sem találta el. 1–0

14. perc: TIZENEGYES! A visszanézés után a bíró jelezte, Saliba kezezett a tizenhatoson belül, így büntetőt végezhet el a Chelsea.

11. perc: a Chelsea gyors támadást vezetett, melynek végén Sterling adott középre a jobb szélről. Mudriknak picit hosszú volt a labda, Salibának viszont a kezére pattant a játékszer. A videobíró jelezte Chris Kavanaghnak, hogy nézze vissza az esetet.

11. perc: Mudrik indult meg a saját térfeléről, honfitársa, Zincsenko akasztotta. Az Arsenal védője is besárgult.

8. perc: Palmer lépett oda csúnyán Jesusnak, Kavanagh sárga lapot mutatott fel a fiatal támadónak.

7. perc: Palmer indította parádésan Sterlinget, aki egy labdaérintés után középre is passzolt. A tizenhatoson belül Rice fegyelmezett volt, egyből tisztázott.

5. perc: Saka húzott volna el a bal oldalon, de Cucurella jól védekezett – végül az Arsenal szélsője fellökte a spanyolt, szabadrúgás a Chelsea-nek.

2. perc: máris megvan az első lövés! Zincsenko adta el a labdát a saját tizenhatosánál, majd Gallagher lövésénél Ben White blokkolt. A kipattanóból Fernández tüzelt, de a kapu fölé lőtt.

1. perc: elindult a mérkőzés, a Chelsea indította útjára a labdát.