PL: mindkét manchesteri csapat kikapott, könnyedén nyert az Arsenal

L. M.L. M.
2023.09.30. 18:11
Erling Haaland ezúttal nem talált be a kapuba, csapatának odaveszett a hibátlan mérlege (Fotó: Getty Images)
A Manchester United és a Manchester City is vereséget szenvedett az angol Premier League 7. fordulójának szombati játéknapján. Erik ten Hagékat a Crystal Palace, Pep Guardioláékat a Wolverhampton győzte le. Négyet rúgott a Kerkez Milossal felálló Bournemouthnak az Arsenal, a Luton pedig idegenben megverte az Evertont.

BOURNEMOUTH–ARSENAL 0–4

Sokáig volt esély arra, hogy William Saliba és Bukayo Saka is csak a kispadon kap helyet az Arsenalban a Bournemouth ellen, azonban mind a francia védő, mint az angol szélső kezdőbe került. Utóbbi játszatása be is vált, Saka már a 17. percben betalált, Kerkez Milosról leválva fejelt a kapuba. A fiatal játékosnak mindössze ez volt a második gólja a Premier League-ben, amelyet fejjel szerzett. A 44. percben büntetőhöz jutott az Arsenal, és Martin Ödegaard magabiztosan értékesítette.

A második játékrészben ismét a büntetőpontról találtak be az „ágyúsok”, ezúttal Kai Havertz nem hibázott, és első PL-gólját szerezte Mikel Arteta csapatában. A hosszabbításra is jutott egy Arsenal-gól, Ödegaard jobb oldali szabadrúgása után Ben White fejelt Neto kapujába, beállítva a 0–4-es végeredményt.

EVERTON–LUTON 1–2

Ez a mérkőzés újabb bizonyíték arra, hogy az Evertonnak hatalmas gyenge pontja a pontrúgások levédekezése, az újonc Luton ezt pedig remekül ki is tudta használni. Az első félidőben a vendégek egy szöglet és egy szabadrúgás után találtak a kapuba, a hazaiak pedig csak szépíteni tudtak a játékrész végén. A második 45 percben nem született gól, így a Luton története során először ünnepelhetett győzelmet a Premier League-ben.

MANCHESTER UNITED–CRYSTAL PALACE 0–1

Hatalmas góllal szerzett vezetést a Crystal Palace a 25. percben, Eberechi Eze jobb oldali szabadrúgása után. A labda elszállt a védők között, a hosszún a középhátvéd, Joachim Andersen pedig kapásból a kapuba lőtt. Nem tudott a kapott találatra gyorsan reagálni a Manchester United, a második félidőben pedig Erik ten Hag cseréi sem hozták el a megváltást. Az 59. percben a tizenhatoson belül Joel Ward kezére pattant a labda, a játékvezető azonban nem ítélt büntetőt. Ezt megtehette volna a másik oldalon is, ahol később Szofjan Amrabat ért kézzel a labdába. A hajrában tovább fokozták a nyomást a „vörös ördögök”, de nem sikerült egyenlíteniük, így Roy Hodgson csapata elvitte a három pontot az Old Traffordról.

NEWCASTLE UNITED–BURNLEY 2–0

A Sheffield United kiütése, majd a Manchester City Ligakupából való kiejtése után ismét nyerni tudott a Newcastle. Eddie Howe csapata Miguel Almirón remek távoli lövésével és Alexander Isak büntetőjével tartotta otthon a három pontot a Burnley ellen. Vincent Kompanyék továbbra is rossz formában, jelenleg a 19. helyet foglalják el a tabellán.

WEST HAM UNITED–SHEFFIELD UNITED 2–0

Két vereség után ismét begyűjtötte a három pontot a West Ham United a PL-ben, David Moyes együttese Jarrod Bowen és Tomás Soucek góljával magabiztosan győzte le a Sheffieldet, amely továbbra is utolsó a tabellán.

WOLVERHAMPTON–MANCHESTER CITY 2–1

Rúben Dias öngóljával szerzett vezetést a Wolverhampton, amiben Pedro Neto vállalt oroszlánrészt, a portugál támadó a jobb oldalon minden vendégvédőt megvert, a labda a centerezése után került a hálóba honfitársáról. Mivel a City a szünetig nem tudott egyenlíteni, Josep Guardiola változtatott, lehozta a korábbi Wolves-játékost, Matheus Nunest, és pályára küldte Oscar Bobbot. A vendégek nem sokkal több mint tíz perccel a második félidő kezdése után egyenlítettek is Julian Álvarez gyönyörű szabadrúgása révén.

Nem sokáig állt 1–1 az eredményjelzőn. A 66. percben jobb oldali beadás után Hvang Hi Csan érkezett a védők által kifejelt labdára. Első lövése még elakadt a blokkban, de a lepattanó Matheus Cunha elé került, aki visszatette a dél-koreainak, ő pedig másodjára, közvetlen közelről nem hibázott, és eldöntötte a mérkőzést.

A bajnoki címvédő első vereségét szenvedte el az idényben, ha pedig a Liverpool legyőzi a Tottenhamet, akkor a tabellán is visszacsúszik a második helyre.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
Bournemouth–Arsenal 0–4
(Saka 17., Ödegaard 43. – 11-esből, Havertz 53. – 11-esből, White 90+3.)
Everton–Luton 1–2 (Calvert-Lewin 45., ill. Lockyer 24., Morris 32.)
Manchester United–Crystal Palace 0–1 (Andersen 25.)
Newcastle United–Burnley 2–0 (Almirón 14., Isak 76. – 11-esből)
West Ham United–Sheffield United 2–0 (Bowen 24., Soucek 37.)
Wolverhampton–Manchester City 2–1 (Dias 13. – öngól, Hvang Hi Csan 66., ill. J. Álvarez 58.)
KORÁBBAN

Aston Villa–Brighton 6–1
(Watkins 14., 21., 68., Estupinán 26. – öngól, J. Ramsey 85., Douglas Luiz 90+7., ill. Fati 50.)
Tottenham Hotspur–Liverpool 2–1 (Szon 36., Matip 90+6. – öngól, ill. Gakpo 45+4.)