PL: Kerkez Milosék pontot szereztek hazai pályán a Chelsea ellen

2023.09.17. 16:57
Kerkez Milos ezúttal is kezdett a Boutnemouthnál (Fotó: Getty Images)
A Chelsea gól nélküli döntetlent játszott Kerkez Milos csapata, az AFC Bournemouth otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában, vasárnap.

Nem minden 0–0 unalmas, s ez sem volt az, ráadásul a színvonalra sem lehetett panasz. Az nem volt meglepő, hogy a magyar válogatott Kerkez Milos ezúttal is ott volt az AFC Bournemouth kezdőcsapatában, az viszont inkább, hogy a Chelsea az eddigi háromvédős rendszer használata után 4–2–3–1-re váltott, s többek közt Mihajlo Mudrik is bekerült a kezdőbe.

Az első félidőben a Chelsea mezőnyfölénybe játszott ugyan, de a két csapat nagyjából ugyanannyi, ráadásul hasonló minőségű helyzetet dolgozott ki. A második felvonásban a londoniak egy gólt is szereztek, de a Sterling szabadrúgása utáni kapufáról lepattanó labdát a hálóba lövő Colwill lesen volt, így maradt a 0–0.

A hajrában aztán mindkét csapatnak volt esélye bőven, a Bournemouth is ziccereket hibázott, de gólt egyik fél sem tudott szerezni. Ami Kerkezt illeti, ő kapott egy sárga lapot a 62. percben, a hajrában pedig lehozta Andoni Iraola.

SZOMBAT
Wolverhampton Wanderers–Liverpool FC 1–3 (Hvang 7., ill. Gakpo 55., Robertson 85., H. Bueno 90+1. – öngól)
Aston Villa–Crystal Palace 3–1
(Durán 88., Douglas Luiz 90+8. – 11-esből, Bailey 90+10., ill. Édouard 48.)
Fulham–Luton Town 1–0 (Carlos Vinícius 65.)
Manchester United–Brighton & Hove Albion 1–3 (Medzsbri 73., ill. Welbeck 20., Gross 53., Joao Pedro 71.)
Tottenham Hotspur–Sheffield United 2–1 (Richarlison 90+8., Kulusevski 90+10., ill. Hamer 74.)
Kiállítva: McBurnie 90+14. (Sheffield United)
West Ham United–Manchester City 1–3 (Ward-Prowse 36., ill. Doku 46., Bernardo Silva 76., Haaland 86.)

20. Luton Town 4 4 2–10 –8 0

A 2. fordulóból elhalasztott Luton Town–Burnley mérkőzést október 3-án rendezik.