Videó: „Gyere le, és csináld!” – Guardiola berágott egy szurkolóra

B. D. K.B. D. K.
Vágólapra másolva!
2023.08.21. 10:38
Mint ismert, a Manchester City hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában. A hazaiak menedzsere az ESPN forrása szerint ezt a meccset megelőzően legutóbb 2022 májusában nem cserélt egy adott meccsen. Egy manchesteri drukker nem is nézte jó szemmel, hogy a katalán mester nem hajlandó változtatni, s ezt hangosan jelezte is neki. Alaposan meglepődött, amikor Guardiola reagált rá, és visszaszólt.

„Mondta nekem, hogy cseréljek, én meg visszakérdeztem, hogy kit, mert nem értettem. Mondtam neki, hogy »Gyere le, és csináld!«.”

Pep Guardiola elárulta, azért döntött úgy, hogy inkább nem nyúl bele a meccsbe, mert úgy látta, csapata jó ritmusban játszik, és ilyenkor egy változtatás olykor rossz hatással tud lenni a játékra.

„Láttam, hogy pörgünk, és minden labdáért harcban vagyunk. Nekünk, edzőknek megvan a jogunk ahhoz, hogy cseréljünk, ugyanakkor mi döntünk arról, hogy élünk-e vele.”

A mérkőzésről bővebben itt!

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Manchester City–Newcastle United 1–0
(J. Álvarez 31.)

Legfrissebb hírek

West Ham United: két játékos is távozna, ülősztrájkra készülnek a drukkerek

Angol labdarúgás
15 órája

Fiatalszabály: nyűg vagy áldás?

Utánpótlássport
20 órája

Labdarúgás: az U15-ösök és az U16-osok is legyőzték Feröer fiataljait

Utánpótlássport
2025.10.28. 20:48

Hagyománytörés készül a Premier League karácsonyi programjában

Angol labdarúgás
2025.10.28. 11:25

Labdarúgás: három gólt szereztek a fiatalok az NB I 11. fordulójában

Utánpótlássport
2025.10.28. 09:00

Százas nagyságrendben fogadnak mérkőzésekre török játékvezetők

Minden más foci
2025.10.27. 13:31

Gary Neville: Kerkez a Liverpool gyenge pontja

Angol labdarúgás
2025.10.27. 12:20

Kérdés sincs? Jelenleg Szoboszlai Dominik a Liverpool legjobb játékosa

Angol labdarúgás
2025.10.27. 12:19
Ezek is érdekelhetik