PL: ponttal távozott Londonból a Forest, a Southampton kiesett

M. B.M. B.
2023.05.13. 18:09
James Ward-Prowse bánata: a Southampton 11 év után kiesett a PL-ből (Fotó: Getty Images)
A Chelsea fordulatos meccsen játszott 2–2-es döntetlent a Nottingham Foresttel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában. A többi délutáni meccsen a Fulham 2–0-ra legyőzte az ezzel a másodosztályba kihulló Southamptont, a Manchester United otthon múlta felül a Wolvest, a Crystal Palace hazai pályán verte meg a Bournemouth-t, míg az Aston Villa fontos győzelmet aratott a Tottenham felett.

CHELSEA–NOTTINGHAM FOREST 2–2

Nem indult jól a mérkőzés a második Lampard-érában látványosan szenvedő Chelsea-nek a kiesés elől menekülő Nottingham ellen, Mendy elhibázott kijövetelét követően Taiwo Adoniyi bólintott a hazai kapuba (GÓLVIDEÓ ITT).

A második félidőben Raheem Sterling egymaga megfordította a meccs állását: a szünet után pár perccel lecsorgó labdát küldött a hálóba, az 58. percben pedig parádés tekeréssel mattolta Keylor Navast (VIDEÓ ITT).

A hazai előny mindössze négy percig tartott: a kétszeres BEK-győztes első gólját szerző Adoniyi ismét megvillant, ezúttal Mangala ívelését csúsztatta a kapuba. A hátralevő időben több gól nem született, a Forest zsinórban hét zakó után tudott idegenben pontot szerezni.

ASTON VILLA–TOTTENHAM HOTSPUR 2–1

Egymást követő két vereség után javított az Emery-féle Villa. Jacob Ramsey már a 8. percben megszerezte a vezetést a birminghami alakulatnak szemfüles góllal (VIDEÓ ITT).

A második félidőben Douglas Luiz döntötte el a három pont sorsát: a szabadrúgásból megeresztett labdába beleért ugyan Forster, de védeni nem tudott (VIDEÓ ITT).

A hajrában Kane szépített tizenegyesből, majd Szon Hung Min egyenlített a ráadásban, de a dél-koreai találatát les miatt nem adta meg a játékvezető, így a Villa utolérte a tabellán fővárosi ellenfelét.

MANCHESTER UNITED–WOLVERHAMPTON 2–0

Jól kezdett a BL-helyezésért küzdő MU a Wolves ellen, a 32. percben sakk-mattra kijátszott akció végén Anthony Martial lőtt a „farkasok” kapujába (VIDEÓ ITT). A ráadásban Garnacho tette biztossá a hazai sikert, így a Ten Hag-csapat pontszámban utolérte a Leeds ellen ikszelő Newcastle-t.

SOUTHAMPTON–FULHAM 0–2

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodtak a „szentek” a Fulham ellen, de a szünet után az utolsó reménysugár is szétfoszlott: Carlos Vinícius értékesítette a védőkről lecsorgó labdát (VIDEÓ ITT).

A kegyelemdöfést Alekszandar Mitrovics vitte be a tabella utolsó helyén álló együttesnek, a szerb csatár csukafejessel juttatta a labdát az elvetődő McCarthy helyére (VIDEÓ ITT).

Ezzel tehát eldőlt, hogy a Southampton 11 év után kiesik az angol labdarúgás élvonalából.

CRYSTAL PALACE–BOURNEMOUTH 2–0

Eberechi Eze volt a Roy Hodgson visszatérése óta talpra álló Palace nyerőembere a Bournemouth ellen. A 24 éves angol középpályás először az első félidőben talált be szemrevaló támadás végén (VIDEÓ ITT), majd az 59. percben bődületes gólt rúgott a bal felsőbe (VIDEÓ ITT).

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Aston Villa–Tottenham Hotspur 2–1
(J. Ramsey 8., Douglas Luiz 72., ill. Kane 90. – 11-esből)
Chelsea–Nottingham Forest 2–2 (Sterling 51., 58., ill. Adoniyi 12., 62.)
Crystal Palace–AFC Bournemouth 2–0 (Eze 39., 58.)
Manchester United–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Martial 32., Garnacho 90+5.)
Southampton–Fulham 0–2 (Carlos Vinícius 48., Mitrovics 72.)
Korábban
Leeds United–Newcastle United 2–2 (Ayling 7., Kristensen 79., ill. Wilson 30., 70. – mindkettőt 11-esből)
Kiállítva: Junior Firpo (90+1., Leeds)