PL: drámai hajrában harcolta ki az így is fájó ikszet az Arsenal kétgólos hátrányból

CS. M.CS. M.
2023.04.21. 23:07
Elképesztő meccsen harcolta ki az így is fájó ikszet az Arsenal (Fotó: Getty Images)
Elképesztő meglepetésnek indult, bravúros hajrával zárult: a listavezető Arsenal 3–3-as döntetlent játszott a tabella utolsó helyén álló Southamptonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójának nyitó mérkőzésén, pénteken.

Egyre nagyobb veszélyben az Arsenal bajnoki álmai... Bár még mindig a tabella élén áll Mikel Arteta 75 pontos csapata, a vesztett egységek tekintetében már az eddig 70 pontot szerző, de két meccsel kevesebbet játszó Manchester City vezet (eggyel). Arról nem is beszélve, hogy a két csapat jövő szerdán mérkőzik meg egymással Manchesterben, az Etihadban. Na de mi történt a Southampton ellen?

A kezdés rémálomszerűen alakult a londoniak számára: Aaron Ramsdale szűk fél perc után „megajándékozta” egy labdával a 20 éves Carlos Álcarazt, aki könyörtelen volt a kapu előtt (0–1). Szűk negyedórával később aztán jött egy Southampton-kontra, amelyet ki más váltott volna gólra, ha nem az Arsenalban tíznél is több évet lehúzó 34 éves Theo Walcott... (0–2).

RAMSDALE HIBÁJA

Nagy bajban volt már ekkor is az ezt megelőző két meccsén egyaránt 2–2-es döntetlent játszó Arteta-csapat, de amikor a 20. percben Gabriel Martinelli szépen felépített akció végén betalált, sokan azt hihették, innen jön a fordítás. Csakhogy a masszívan védekező – és egyébként a liga utolsó helyén állva a túlélésért küzdő – Soton védelmét nem volt olyan egyszerű feltörni.

A 66. percben jött a hideg zuhany: egy szöglet végén üresen érkezett a hosszú oldalon Duje Caleta-Car, s a kapuba fejelt, ezzel már 3–1-re vezettek a „szentek”. Mi sem mutatja jobban az Arsenal mentalitását, mint hogy ezután sem rogyott össze, s egyre nagyobb nyomást helyezett a vendégek kapujára.

Ennek meglett az eredménye, a 88. percben Martin Ödegaard, a 90. percben Bukayo Saka talált be, kiegyenlítve (3–3), s volt még hátra nyolc perc a hosszabbítással együtt. Volt is még legalább négy helyzete az „ágyúsoknak”, de a földöntúli bravúr, a fordítás nem jött össze, így maradt a döntetlen. Bár a küzdelem hősies volt, amit az Arsenal bemutatott, ez így is fájhat Artetáék számára a végelszámolásnál...