Skipp és Kane góljával megverte a Chelsea-t a Tottenham!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.02.26. 14:20
Csalóka, ez Skipp gólja volt (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 25. fordulójában a Tottenham Hotspur hazai pályán 2–0-ra megverte a Chelsea-t.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Chelsea 2–0 (0–0)
London,
Tottenham Hotspur Stadion, 61 613 néző. Vezette: Attwell
Tottenham:
Forster – Romero, Dier, Lenglet – Emerson Royal, Skipp, Höjbjerg, Ben Davies – Kulusevski (Szon Hung Min, 79.), Richarlison (Pedro Porro, 89.) – Kane. Menedzser: Antionio Conte
Chelsea: Kepa – R. James, Koulibaly, Thiago Silva (W. Fofana, 19.), Chilwell – Loftus-Cheek (Zakaria, 62.), Enzo Fernández – Ziyes (Mount, 62.), Joao Félix (Aubameyang, 83.), Sterling (Mudrik, 83.) – Havertz. Menedzser: Graham Potter
Gólszerző: Skipp (46.), Kane (82.)

Közel egycsapatnyi sérültje volt a két gárdának a londoni derbi előtt, de nem azért a PL napjaink leggazdagabb ligája, hogy egy közepes sérüléshullám komoly gondokat okozzon a menedzsereknek. Jellemző módon, amikor Thiago Silva lesérült az első negyedóra végén (szerelte a magát gólhelyzetig cselező Harry Kane-t, aki véletlenül ráesett a brazil lábára), a helyére Wesley Fofana állt be, akit a nyáron 80.4 millió euróért vettek…

Kisebb helyzetekkel kezdtek a vendégek, de Joao Félix rosszul célzott, majd átadták magukat a felek a mezőnyharcnak – és az acélkemény, sunyi belépőknek és ütéseknek. Hakim Zijes egy ilyenért piros lapot kapott, majd hosszas tanakodás és videózás után ezt sárga lapra helyesbítette Stuart Attwell. Annyiból jogosan, hogy korábban is elcsattant már két ilyen saller a rangadón, és akkor sárga lap sem villant.

Oliver Skipp maga villant meg a szünet után, a 46. percben látványos góllal támasztotta alá, hogy mégiscsak egy futballmérkőzésre váltottak jegyet a nézők. Ne feledjük azt sem, hogy Skipp a Tottenham saját nevelésű játékosa, aki 13 éves kora óta a klub tagja.

Fegyelmezetten védekezett ezt követően a házigazda, sokkal többet támadott a Chelsea, de hiába állt be Mason Mount, nem lett veszélyesebb a csapat támadójátéka.

Antonio Conte a hajrára pályára küldte Szon Hung Mint, Graham Potter a Pierre-Emerick Aubameyang, Mihajlo Mudrik párossal „válaszolt”, csakhogy a 82. percben egy szöglet után Harry Kane eldöntötte a mérkőzést.

A legutóbbi 8 idényben a topligákban csak Kane és Robert Lewandowski jutott el mindig legalább 20 gólig!

Továbbra sem megy a Chelsea-nek, fontos három ponttal gazdagodott az összeszedettebb, harcosabb Tottenham.

KORÁBBAN
Crystal Palace–Liverpool 0–0
Everton–Aston Villa 0–2
(Watkins 63. – 11-esből, Buendia 82.)
Leeds United–Southampton 1–0 (Firpo 77.)
Leicester City–Arsenal 0–1 (Martinelli 46.)
West Ham United–Nottingham Forest 4–0 (Ings 70., 72., Rice 78., Antonio 85.)
AFC Bournemouth–Manchester City 1–4 (Lerma 83., ill. J. Álvarez 15., Haaland 29., Foden 45., Mepham 54. – öngól)

20. Southampton24531619–41–2218

Sorozatban a 8. idegenbeli bajnokin nem tudott nyerni a Chelsea, 22 éve volt ilyen legutóbb. November óta senki sem lőtt olyan kevés gólt a ligában, mint a Chelsea (12 forduló alatt 6-ot).

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Mezőnyharc, igencsak foghíjas már a vendégszektor…

Hat perc a ráadás.

89. perc Richarlisont Pedro Porro váltja. Szélső helyett szélső védő.

86. perc Mudrik 22 méterről a bal sarok mellé lő.

Kane ebben az idényben oda-vissza betalált a Chelsea-nek, erre legutóbb Gary Lineker volt képes a Tottenhamből (1991).

83. perc Pierre-Emerick Aubameyang és Mihajlo Mudrik be, Félix és Sterling be.

82. PERC ELDŐLT? Szon jobb oldali szögletét az ötösről a jobb sarok elé fejeli Dier, HARRY KANE meg jobbal a jobb, azaz a rövid alsó sarokba teszi a labdát, három méterről, Sterling és Chilwell közül. 2–0!

80. perc Kane kap egy nagyot Zakariától, Romero és Chilwell összekap. Sárga lapig nem jutnak.

79. perc Szon Hung Min be, Kulusevski le. A dél-koreai nézők nagy örömére.

78. perc James lövését Fernández az ötös elé pörgeti, Forsteré ez is.

76. perc Sterling passzol Havertz és az ötös elé, odalép Romero, jön is a kapusa. Mesteri mozdulat volt a védőtől.

74. perc Mason Mount kap sárga lapot, odalépett az elcsúszó Romerónak.

71. perc Attwellnek ismét gondjai akadnak a technikával, a komplett felszerelését lecserélik most.

A Chelsea az utóbbi 12 bajnokiján kemény 6 rúgott gólnál jár.

67. perc Ez igen, Félix passzol Mount elé, aki az ötösről a kivetődő Forsterbe lő. Kapusbravúr. 2019 áprilisa után nyerhet ismét egymás után három bajnokit odahaza kapott gól nélkül a TH.

65. perc Félix pazar keresztpasszát Sterling Mont elé tolja, de közbelép az ötös bal sarkán Romero.

Ne feledjük: saját nevelés

62. perc
Kettős csere: Zijes és Loftus-Cheek le, Mason Mount és Denis Zakaria be.

61. perc Kepa elfejeli Kane elől James indítását.

59. perc Ben Davies kap sárga lapot Loftus-Cheek felrúgásáért.

54. perc Emersonból kitör a benne élő Zico, megindul, de körbeveszik, szerelik, közben Koulibaly kezére pattan a labda a tizenhatoson belül.

52. perc Chilwell tanári átadása után Zijes kissé jobbról, 25 méterről ballal a jobb sarok mellé lő. A közönség örül.

51. perc Richarlison beadása után Koulibaly nyer fejes párbajt Kane ellen az ötösön.

Skipp az első gólját szerezte a Tottenhamben, a 67. meccsén.

46. PERC Góllal! Richarlison passzát Kane Emerson elé teszi, aki az ötös jobb sarka elől jobbal a kapusba lő. Fernándezé a kipattanó, aki elkapkodja, rosszul passzol Félix elé, akit szerel OLIVER SKIPP, és 18 méterről, kissé jobbról jobbal a léc alá lő. Kepa nagyot repült, talán túl nagyot is homorított, így ballal csak a léc alá tudja tolni a labdát. 1–0!

46. PERC FOLYTATJUK!

Forrás: Weltfussball

45+9. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+6. perc A VAR szerint csak sárga lapot ér, Hakim Zijes marad a pályán!

45+5. perc De csere lesz, lapcsere!

45+4. perc Az Emersont a bíró orra előtt bal kézzel arcon ütő HAKIM ZIJES meg piros lapot kap, abszolúte jogosan!

45+2. perc Kai Havertz odalép Richarlisonnak, kitör az általános pogó és lökdösődés, sárga lap. Emerson Royalnak is. Nekiment hátulról Zijesnek.

Három perc a ráadás.

Az augusztusi Stamford Bridge-en elért 2–2-es döntetlent követően a Tottenham 2015–16 óta először (0–0 otthon, 2–2 idegenben) maradhat veretlen a Chelsea ellen az idényben.

43. perc Félix passzával megindul Sterling, két csel után 16-ról, jobbal középről már kapura lő, balre vetődve eléri a labdát a léc alatt Forster, Dieré a lecsorgó.

40. perc Richarlison egy csel után jobbal jócskán a bal felső mellé lő kissé balról, 12-ről, így Kepa ismét húzhatja az időt.

38. perc Emerson szereli becsúszva a bal szélen a meginduló Fernándezt.

38. perc Sterling bal oldali beadását Félix becsúszva is le tudja venni az ötös bal sarkán, de szereli őt Romero.

35. perc Romero összecsap Havertzcel, de őt kell ápolni.

32. perc Romero előtt összezár Fofana és Koulibaly, tovább, Kepa megrúgja Kanet-t a labda elrúgása után, ápolást kér. Odalépett neki az ék, a kapus elterült, majd felnézett, és amikor látta, hogy megáll a játék, az arcát ismét a fűbe fúrta.

A Chelsea nyolc Premier League-találkozón veretlen a Spursszel szemben, sorozatban negyedszer nyerhet itt, az Arsenal és a Manchester United után.

28. perc Richarlison lerántja hátulról Jamest, sárga lap nincs.

27. perc KAPUFA! Richarlison passzát Höjbjerg kissé jobbról, 19-ről jobbal kapura teszi, laposan, a becsúszó Fofana talpáról a bal oldali kapufa tövére pattan a labda.

24. perc Chilwell begyújtja a rakétákat a bal szélen, Zijes passzával az ötös előtt jár, amikor szereli a becsúszó Emerson. A kornert kifejeli Richarlison.

21. perc Romero elpasszolja a labdát szemtelenül Zijes mellett, a közönség örül.

19. perc Wesley Fofana a pályán.

18. perc Havertz passzát Félix ballal 18-ról, középről feladja Forsternek. Silva leül a földre.

17. perc Csak lesz csere, közben Attwellnek akadnak gondjai a technikával. Lesz ráadás bőven.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

15. perc Kane Silva lábára esett véletlenül, nem lesz csere, bár Fofana melegít.

13. perc Szép hazai támadás, remek Kane-csellel a végén, de szereli őt a jobb sarok előtt Silva. Belesérül, ápolás a pályán. Kulusevskivel háromszögezett az ék.

11. perc James szereli a 16-oson belül Richarlisont, Loftus-Cheek megindul, de lelassít egy fél másodpercre, hogy körülnézzen… Höjbjerg azonnal szereli.

A Tottenham mindhárom hazai Premier League-meccsét elveszítette a Chelsea ellen az új stadionban, 0–6-os összesítéssel – az előző 13 meccsükből mindössze kettőt veszítettek el odahaza a "kékek" ellen.

8. perc James szabadrúgását kifejeli az ötös elől Kane, Romero a földön marad, a feje fáj. HOPP, Silva jobbal odakönyökölt neki, igen keményen! Mit mond a VAR? Semmit. Meglepő.

7. perc A gyepen mezőnyharc, a lelátón fantasztikus hangulat. Félix megindul Fernández passzával, az ötös jobb sarkáról bevetődve rosszul találja el a labdát.

3. perc Kepa elrúgja a labdát Kane elől Davies indítása után, bőven a tizenhatoson kívül.

2. perc Skipp odarúg picit a tizenhatoson belül Sterlingnek, tovább! A VAR sem jelez.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta kékben.

Egy kis örökmérleg!
175 mérkőzés, 54 Tottenham- és 77 Chelsea-sikerrel, 241, ill. 271 rúgott góllal.