Brighton: szívrohamot kapott a szívbetegség miatt visszavonult játékos

B. D. K.B. D. K.
Vágólapra másolva!
2023.01.15. 17:40
Egybehangzó nemzetközi sajtóértesülések szerint a Brighton & Hove Albion egykori játékosa, Enock Mweput ma (vasárnap) reggel kórházba szállították, miután szívrohamot kapott, és összeesett.

Mint azt mi is megírtuk, a sportolónál örökletes szívbetegséget diagnosztizáltak, ezért tavaly októberben, 24 évesen vissza kellett vonulnia. A Brighton akkori tájékoztatása szerint Enock Mwepu állapota idővel egyre súlyosabbá válhat, és rendkívül nagy kockázatnak lenne kitéve a rendszeres játékkal.


A nemzetközi sajtó most egybehangzóan arról ír, hogy Mwepu vasárnap reggel szívrohamot kapott, és kórházba szállították. Cikkünk megjelenéséig a Brighton, melynél tavaly decemberben kinevezték az U9-esek akadémiájának edzőjévé, még nem reagált a hírre.

A 24 éves középpályás Zambiában játszott a NAPSA Starsban és a Kafue Celticben, mielőtt az osztrák Lieferinghez és az RB Salzburghoz került volna, ahonnan 2021 nyarán szerezte meg a Brighton. Az előző PL-idényben 18 mérkőzésen két gólig és négy gólpasszig jutott, a mostani kiírásban pedig hat találkozón egy találatot készített elő.

Legfrissebb hírek

Az Aranycsapat ihlette a Chelsea új idegenbeli mezét

Angol labdarúgás
2025.06.12. 15:46

Matheus Cunha aláírt a Manchester Unitedhez – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.06.12. 15:34

A Manchester City bejelentette Reijnders érkezését – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.06.11. 10:32

Közel a bejelentés! Wirtz mindenben megegyezett a Liverpoollal – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.06.11. 08:08

A Manchester City szerződtette Rayan Cherkit – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.06.10. 20:12

Ezért akadtak el a tárgyalások a Liverpool és a Leverkusen között Wirtz ügyében

Angol labdarúgás
2025.06.10. 14:14

Az angol munkásosztály hőse – Jamie Vardy-portré

Képes Sport
2025.06.10. 13:18

Megvan az egyezség, a City és a Lyon megállapodott Cherki átigazolásáról

Angol labdarúgás
2025.06.09. 14:29
Ezek is érdekelhetik