PL: rekordigazolást jelentett be a Newcastle United

MTI/R. P.MTI/R. P.
Vágólapra másolva!
2022.08.26. 17:43
null
Fotó: Newcatsle United
Az angol labdarúgó Premier League-ben szereplő Newcastle United történetének legdrágább igazolásaként megszerezte a svéd Alexander Isakot.

 

A klub ugyan nem hozta nyilvánosságra az összeget, a sajtó ugyanakkor arról számolt be, hogy az immáron szaúdi kézben lévő egyesület 70 millió euró körüli összeget fizetett a Real Sociedadnak a 22 éves támadóért.

A Newcastle eddigi rekordere a brazil Joelinton volt, akiért a 2019/20-as idényben 44 millió eurót utalt a Hoffenheimnek.

Isak a svéd AIK-ban nevelkedett, majd a Borussia Dortmund csapott le rá. A németek ugyanakkor a holland Willem II csapatához adták kölcsön, ahol 16 bajnokin 13 gólt szerzett. Végül a Real Sociedad igazolta le, amellyel a 2019/20-as szezonban Király Kupát nyert, az ott töltött idő alatt 132 tétmérkőzésen 44 gólt szerzett. A svéd válogatottban 37-szer lépett pályára, és kilencszer volt eredményes.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Csak ikszelt a Sunderland, de így is BL-indulást érő helyen áll a tabellán

Angol labdarúgás
16 órája

Gyökeres, Isak és Bergvall sem edzett hétfőn, komoly bajban lehet Potter kapitány

Foci vb 2026
22 órája

Most egy Premier League-csapattal hozták hírbe Robbie Keane-t – sajtóhír

Angol labdarúgás
Tegnap, 12:46

Brazil és holland dicséret: páratlan taktikai intelligenciával játszik Szoboszlai Dominik

Angol labdarúgás
Tegnap, 7:12

A City győzelemmel alapozott a Liverpool elleni csúcsrangadóra

Angol labdarúgás
2025.11.02. 19:32

Menesztették a Wolverhampton edzőjét

Angol labdarúgás
2025.11.02. 13:27

„Az Anfielden győzni mindig különleges” – az Aston Villa elleni meccs legjobbjának választott Szoboszlai Dominik

Angol labdarúgás
2025.11.02. 11:32

Van Dijk: Tavaly minden napsütés és szivárvány volt, most pedig olyan, mintha a kiesés ellen kellene harcolnunk

Angol labdarúgás
2025.11.02. 08:04
Ezek is érdekelhetik