Southampton: szerb többségi tulajdonba került a klub

Cs. B.Cs. B.
Vágólapra másolva!
2022.01.04. 18:40
null
Szerb többségi tulajdonba került a Southampton (Fotó: AFP)
A Dragan Solak szerb milliárdoshoz köthető Sport Republic nevű befektetőcég birtokába került az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Southampton részvényeinek 80 százaléka – közölte az MTI.

 

A klub kedden számolt be róla, hogy Kao Csi-seng kínai üzletember adta el azt a 80 százalékos tulajdonrészt, melyet 2017 óta birtokolt. Az üzletet sajtóhírek szerint 100 millió font (43.6 milliárd forint) körüli összegért kötötték meg. Az egyesület részvényeinek maradék 20 százalékát továbbra is Katharina Liebherr birtokolja, aki még 2010-ben, édesapjától, Markustól örökölte meg az akkor harmadosztályú klub tulajdonrészét.

A Southampton 19 forduló után 21 ponttal a 14. helyen áll a Premier League tabelláján. Legközelebb szombaton, az FA-kupa harmadik fordulójában lép pályára a másodosztályú Swansea City vendégeként.

Legfrissebb hírek

Szoboszlai Arsenal ellen viselt meze több mint 7 millió forintért kelhet el

Angol labdarúgás
1 órája

A West Ham United újra kölcsönadhatja Hegyi Krisztiánt

Légiósok
4 órája

Piros és fehér után zöld – bemutatta harmadik számú mezét a Liverpool

Angol labdarúgás
5 órája

Európa-liga-győztes edző érkezett a Ferencváros kupaellenfeléhez – hivatalos

Angol labdarúgás
5 órája

Elküldték a Ferencváros El-ellenfelének edzőjét – hivatalos

Angol labdarúgás
13 órája

Toni Kroos keményen kritizálta Alexander Isakot

Angol labdarúgás
23 órája

A Tottenham nem eladó – közleményt adott ki a klub, miután több ajánlat is befutott

Angol labdarúgás
Tegnap, 11:04

Ötvennégy éves szurkoló lesz a kapus az angol hatodosztályban

Angol labdarúgás
2025.09.06. 08:26
Ezek is érdekelhetik