PL: Klopp védelmébe vette a keveset költő Liverpoolt

MTI/R. P.MTI/R. P.
Vágólapra másolva!
2021.08.13. 17:21
null
Jürgen Klopp (Fotó: AFP)
Jürgen Klopp vezetőedző védelmébe vette klubját, a Liverpoolt azután, hogy az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának többi csapatához képest szerényen költekezett a nyáron.

 

„Mindannyian tudjuk, mi a helyzet a Chelsea-nél, a Manchester Citynél vagy éppen a PSG-nél, amit a Manchester United csinál, azt pedig nem tudom, hogyan csinálja” – utalt azokra az együttesekre a német tréner, amelyek a pénzügyi fair play szabályozásai ellenére is több sztárjátékost szerződtettek a nyáron.

„Nekünk megvan a magunk útja, ami nem változott, amióta itt vagyok. Csak annyi pénzt költhetünk, amennyi bevételünk van, de sohasem lepett meg a riválisaink pénzügyi ereje. Elég régóta vagyok az országban ahhoz, hogy tudjam, mindig megtalálják a módját az ilyen jellegű ügyletekre” – fogalmazott Jürgen Klopp.

A mostani nyáron a címvédő City Premier League-rekordot jelentő összegért, 100 millió fontért szerződtette az Aston Villától a válogatott Jack Grealisht, a Chelsea 97.5 millió fontot fizetett az olasz Internazionalénak a belga Romelu Lukakuért, míg az MU a Borussia Dortmundnak utalt 85 millió fontot az angol válogatott Jadon Sanchóért. Ezzel szemben a Liverpool „csak” a 34 millió fontba kerülő, RB Leipzigtől megszerzett 22 éves Ibrahima Konatéval erősített.

„A nyár mindig ugyanolyan: az emberek azt gondolják, hogy ha nem igazolsz, akkor nem dolgozol. Együtt tartottuk a csapatot, és ha valaki igazi Liverpool-szurkoló, akkor örül az elmúlt hetek híreinek” – fogalmazott Klopp a szerződését meghosszabbító Alissonra, Trent Alexander-Arnoldra, Fabinhóra és Virgil van Dijkra utalva.

A 2020-ban bajnok „vörösök” szombaton az újonc Norwich City ellen kezdik meg a Premier League új idényét.

Legfrissebb hírek

De ezt már megnyerte: Szoboszlai Dominiké augusztus legszebb gólja a Premier League-ben!

Légiósok
19 órája

Donnarumma: Guardiolánál játszani a legjobb, ami egy futballistával történhet

Angol labdarúgás
19 órája

Szoboszlaira is lehetett szavazni, de Grealish lett augusztus legjobbja a Premier League-ben

Angol labdarúgás
20 órája

A Liverpool-szurkolók Szoboszlai gólját választották augusztus legszebb találatának

Angol labdarúgás
2025.09.11. 16:15

Michael Owen továbbra is úgy gondolja, hogy Harry Kane rossz döntést hozott

Német labdarúgás
2025.09.11. 11:59

Szerződése lejártával távozott, most újra aláírt a kapus a WHU-hoz

Angol labdarúgás
2025.09.10. 17:40

Nagy a baj? Kihagyja a manchesteri derbit a City kulcsembere

Angol labdarúgás
2025.09.10. 16:21

Az angol csatár szerint szaúdi klubja közel lenne a legjobb négyhez a PL-ben

Minden más foci
2025.09.10. 15:31
Ezek is érdekelhetik