Liverpool: kilenc ünneplő szurkolót előállítottak

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.07.23. 20:22
A kérések ellenére mintegy háromezer drukker ünnepelte szerda este a Liverpool bajnoki címét a csapat stadionjának környékén, közülük kilencet állítottak elő a rendőrök.

Miközben Jürgen Klopp együttese az idény utolsó hazai mérkőzésén – továbbra is zárt kapuk mögött – 5–3-ra legyőzte a Chelsea-t, majd átvette a bajnoknak járó serleget, a koronavírus-járvány miatt stadionon kívül rekedt drukkerek is ünnepeltek az Anfielden.

Korábban a klub, valamint a város vezetése és rendőrsége is nyomatékosan megkérte a szurkolókat, hogy ezúttal kivételesen csak otthonukban, szűk körben ünnepeljenek, mert a pandémia fenyegetése nem múlt el. Az aréna környéki utcákat azonban több ezer ember lepte el, akik örömükben énekeltek, fáklyákat gyújtottak, valamint füstbombával és tűzijátékkal ünnepeltek. A zsúfolt utcákon a helyszínre érkező rendőrök állították helyre a rendet, de kilenc személyt – rendbontó viselkedés, agresszív magatartás, alkoholos befolyásoltság miatt – előállítottak.

A történtek után a klub közleményt adott ki, amelyben kifejezte csalódottságát, egyben köszönetet mondott a felelős magatartást tanúsító, otthonukban ünneplő drukkereknek.

Az immár 19-szeres angol bajnok Liverpool címe hét fordulóval a Premier League vége előtt, június 25-én vált biztossá. A klub harminc év után nyerte meg újra az aranyérmet, a PL-érában pedig első alkalommal.

Legfrissebb hírek

Bejelentette a spanyol középpályás érkezését az Arsenal – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.06. 14:14

A Chelsea bejelentette Gittens érkezését – hivatalos

Német labdarúgás
2025.07.05. 16:36

Bejelentették, hol folytatja pályafutását Kyle Walker

Angol labdarúgás
2025.07.05. 14:12

„Energikus, nagyon atletikus, remekül fog illeszkedni a Liverpoolba” – Kerkez Milost méltatta a bournemouthi újságíró

Légiósok
2025.07.04. 17:57

Orvosok tanácsolták Diogo Jotának, hogy ne repülőgéppel utazzon

Angol labdarúgás
2025.07.03. 18:58

„A mosolyodat, a játék iránti szeretetedet sosem feledjük” – Szoboszlai elbúcsúzott Diogo Jotától

Angol labdarúgás
2025.07.03. 16:34

A Chelsea bejelentette a Brighton braziljának megszerzését

Angol labdarúgás
2025.07.02. 15:21

Fontos változások a Liverpool stábjában, ez Pécsi Ármint is érinti

Angol labdarúgás
2025.07.02. 13:28
Ezek is érdekelhetik