Birmingham: visszavonultatták Bellingham mezszámát

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.07.23. 21:03
Az angol másodosztályú Birmingham City visszavonultatta a 17 éves Jude Bellingham mezszámát, miután az ifjú labdarúgó a héten a Borussia Dortmundhoz távozott. A Birmingham 26 millió fontot kapott érte, amivel gyakorlatilag megmenekült a csődtől.

Az angol klub csütörtökön a honlapján közölte, hogy a saját nevelésű Bellingham fiatal kora ellenére, rövid idő alatt a csapat emblematikus alakjává vált. Hozzátette, játékosa példát mutatott az akadémia növendékeinek, hogy a tehetséges fiatalok hová képesek eljutni kemény munkával, valamint kellő alázattal.

Bellingham 16 évesen és 38 naposan mutatkozott be a felnőttek között, minden alkalommal a 22-es mezben lépett pályára, amelyet ezután már senki nem viselhet az egyesületnél.

A fiatal középpályás ebben a szezonban 41 bajnoki mérkőzésen szerepelt, négy gólt szerzett és három gólpasszt adott. A Borussia Dortmund brit sajtóhírek szerint 26 millió fontért (9.9 milliárd forintért) öt évre szerezte meg a Manchester United, az Arsenal és a Chelsea elől. A Birmingham szerint a németekkel folytatott hosszú tárgyalássorozat eredményeként Bellingham a világ legdrágább 17 éves labdarúgója lett.

A sportágban ritkán vonultatnak vissza mezszámot, és döntően akkor is olyan legendás játékosok érdemlik ki visszavonulásukat követően, akik hosszú időn keresztül alkottak maradandót egy klubnál.

Legfrissebb hírek

A bronzérmes Frankfurt és a BVB is indulhat a BL-ben, míg Gulácsiék lemaradtak az európai porondról

Német labdarúgás
2025.05.17. 17:53

Szikora Melinda a Borussia Dortmundhoz igazolt – hivatalos

Kézilabda
2025.05.15. 14:19

A Leverkusen egy négyest kapott a Dortmundtól Xabi Alonso búcsúján

Német labdarúgás
2025.05.11. 21:26

Jude után Jobe Bellingham is Dortmundban köthet ki – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.05.08. 15:18

Kiszabta a fegyelmi bizottság az eltiltásokat a Real játékosainak – Bellingham piros lapját törölték

Spanyol labdarúgás
2025.04.29. 22:18

Simán nyert a Bayern München Thomas Müller 500. bajnokiján, de még nem bajnok

Német labdarúgás
2025.04.26. 17:55

Dupla Tízes: elmaradt a csoda – mentálisan gyengébb Real Madrid vagy feltörhetetlen Arsenal? 

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 15:40

Marca: Hajszálnyira volt a Barcelona a katasztrófától – így értékelt a külföldi sajtó

Bajnokok Ligája
2025.04.16. 13:15
Ezek is érdekelhetik