Man. City: még meg sem büntették őket, de már a CAS-hoz fordultak

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2019.06.06. 19:31
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) pénzügyi fair play szabályzatának megsértéséért várható büntetése miatt máris a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult a Manchester City, bár az UEFA még nem is közölte az ítéletet.

A CAS csütörtökön megerősítette, hogy az angol bajnok tiltakozik az illetékes UEFA-bizottság döntése ellen. Utóbbi vizsgálta az esetet, és ajánlásokat fogalmazott meg az igazságügyi kamarának, amely majd kiszabja a büntetést. A New York Times korábban arról írt, hogy a klubot akár ki is zárhatják egy idényre a Bajnokok Ligájából.

Az UEFA a Football Leaks szivárogtatása nyomán indított vizsgálatot a Manchester City ellen. A honlap által nyilvánosságra hozott belső levelezésből és klubdokumentumokból az derült ki, hogy az arab tulajdonú egyesületet szabálytalanul finanszírozták és éveken keresztül megtévesztették az UEFA-t, bár mindezt a klub tagadta.

A pénzügyi fair play alapja az, hogy egy egyesület nem költhet többet, mint amennyi a bevétele.

Legfrissebb hírek

Ez a 82 csapat indul harcba a Bajnokok Ligája 2026-os budapesti döntőjéért

Bajnokok Ligája
2025.05.29. 12:42

El-döntő: az UEFA bocsánatot kért a kevés érem miatt

Európa-liga
2025.05.23. 10:58

Súlyos büntetést szabott ki az UEFA a magyar–török NL-meccsen történtek miatt

Magyar válogatott
2025.05.17. 13:06

Óriási a botrány: saját kongresszusát késte le a FIFA elnöke, tiltakozásul Csányi Sándor is kivonult

Minden más foci
2025.05.16. 10:46

Bayern, Manchester City, Liverpool vagy Real Madrid – hol folytatja Wirtz?

Külföldi foci
2025.05.15. 11:49

Guardiola angol válogatott tízessel pótolná De Bruynét – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.05.06. 22:47

Aleksander Ceferin szerint szörnyű az olasz labdarúgás infrastruktúrája

Olasz labdarúgás
2025.05.06. 15:39

Birminghamből dobhatnak mentőövet a Man. City belga sztárjának – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.04.24. 15:22
Ezek is érdekelhetik