Anglia: döntött a bíróság Adam Johnson ügyében

Vágólapra másolva!
2016.03.02. 18:27
Bűnösnek találták Adam Johnsont, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Sunderland korábbi játékosát.

A 28 éves Adam Johnsont 2015 márciusában tartóztatták le, mert a rendőrség gyanúja szerint egy 15 éves lánnyal létesített szexuális kapcsolatot. Óvadék ellenében azonban nem sokkal később távozhatott, és szabad lábon védekezhetett.2015 márciusában tartóztatták le, mert a rendőrség gyanúja szerint egy 15 éves lánnyal létesített szexuális kapcsolatot. Óvadék ellenében azonban nem sokkal később távozhatott, és szabad lábon védekezhetett.

Az első bírósági meghallgatás augusztusban lett volna, de azt elnapolták, az új időpont pedig 2016. február 12. volt – a tárgyalás ekkor vette kezdetét.

Adam Johnson korábban tagadta a vádakat, ám februárban elismerte, fiatalkorúval szexelt – ezt pedig tiltják a szigetországi törvények. A Sunderland labdarúgócsapata azonnal felbontotta a korábbi válogatott játékos szerződését.

Most az esküdtszék (8 nő, 4 férfi) majd tíz óra tanácskozás után másodfokon bűnösnek találta (10–2 arányban) a korábbi labdarúgót.

A végleges ítélet 2-3 héten belül megszülethet. Adam Johnson akár 10 év börtönbüntetést is kaphat.

A korábbi középpályás fellebbez az ítélet ellen.

Legfrissebb hírek

Guardiola mérföldkőhöz érkezett a Brentford legyőzése után

Angol labdarúgás
39 perce

Haaland döntött a Brentford otthonában, Rodri újra megsérült

Angol labdarúgás
15 órája

Újra betalált a Newcastle 75 millió eurós igazolása; Grealish a 93. percben fordított

Angol labdarúgás
17 órája

Videó: különleges kihívást teljesített Szoboszlai Dominik és Kerkez Milos

Angol labdarúgás
23 órája

A mi kutyánk kölyke – Malonyai Péter jegyzete

Angol labdarúgás
2025.10.04. 23:43

Arne Slot: Három helyzetet is kialakítottunk, de Kerkez, Szoboszlai és Isak sem élt vele

Angol labdarúgás
2025.10.04. 22:47

Dráma a Chelsea otthonában, megint a ráadásban bukta el az egy pontot a Liverpool

Angol labdarúgás
2025.10.04. 20:37

Az Arsenal és a Manchester United is otthon tartotta a három pontot

Angol labdarúgás
2025.10.04. 17:59
Ezek is érdekelhetik