PL: az MU legyőzte az Arsenalt; a Spurs hátrányból nyert

2016.02.28. 16:58
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának szuperrangadóján a 18 éves Marcus Rashford két góljával és egy gólpasszával a roppant tartalékos Manchester United 3–2-re legyőzte odahaza az Arsenalt. A vasárnapi játéknap másik találkozóján a Tottenham otthon, hátrányból nyert 2–1-re a kiesés elől menekülő Swansea ellen.

A Swansea londoni vendégjátékán szinte a teljes első félidőben a Tottenham akarata érvényesült, ám Lukasz Fabianski remek napot fogott ki, és több bravúrt bemutatva közel hibátlanul őrizte csapata kapuját.

Így némileg váratlanul, a helyzeteivel jobban sáfárkodó Swansea a 19. percben megszerezte a vezetést. Egy jobb oldali szöglet után Ángel Rangel tüzelt távolról, lövése után csapattársa, Jack Cork sarkáról pontosan Alberto Paloschi elé pattant a labda, ő pedig öt méterről a bal felső sarokba bombázott (0–1).

A második játékrészben az első negyvenöt perchez hasonlóan futószalagon érkeztek a hazai helyzetek, sokáig úgy tűnt, ma nem lehet kifogni Fabianskin. A 70. percben azonban megtört a jég: Kyle Walker lövésébe a csereként beálló Nacer Chadli tette bele a lábát, a labda pedig a jobb alsó sarokban kötött ki (1–1).

És ha egy üzlet beindul: hét perccel Chadli egyenlítő találatát követően egy hazai szöglet után röviden szabadítottak fel a walesiek, Danny Rose pedig egy átvétel után a bal alsóba zúdított (2–1), kiharcolva a győzelmet a Tottenhamnek.

A Manchester United–Arsenal összecsapásról ide kattintva olvashat!