Anglia: 53 évesen visszatért a korábbi 78-szoros válogatott

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.01.28. 20:53
null
Forrás: The Sun
Bejelentette visszatérését Stuart Pearce. A 78-szoros angol válogatott labdarúgó az amatőr Longfordhoz írt alá 53 évesen.

 

A Longfordot sokszor „az angol futball legrosszabb csapata” jelzővel illetik. A tizenharmadosztályban, egészen pontosan a Gloucester Northern Senior League Division Two-ban szereplő együttes mind a 18 meccsét elveszítette ebben a szezonban, 179 kapott és mindössze egyetlen szerzett góllal.

Nick Dawe menedzser némi tapasztalatot akart hozni a védelembe, ezért megkereste Pearce-t. „Egy éve még egyetlen ember és a kutyája előtt játszottunk, most felkészültünk, hogy százak érdeklődnek Stuart bemutatkozása miatt – árulta el Dawe a Daily Mailnek. – Stuart tisztában van vele, hogy nem részesül semmilyen speciális bánásmódban, és ugyanúgy fizetnie kell öt fontot a játékért.”

Forrás: The Sun
Forrás: The Sun



„Vallom, hogy az alacsonyabb osztályú futball rendkívül fontos, ezért nem utasítottam vissza ezt a lehetőséget – mondta Pearce. – Én is egy amatőrcsapatban kezdtem, a Wealdstone-ban, mielőtt a Coventry Cityhez kerültem. Ezért már nagyon várom, hogy Nick Dawe-vel dolgozhassak együtt, hogy segítsem a tehetséges fiatalokat az álmaik valóra váltásában, és hogy lássam, ahogy remélhetőleg egyre feljebb jutnak a bajnokságban.”

Stuart Pearce a pályafutása során a Nothingham Forestben játszott a legtovább 1985-től 1997-ig, de szerepelt többek között a Newcastle-ben, a West Ham Unitedben és a Manchester Cityben is – innen vonult vissza 2002-ben.

 

Forrás: The Sun
Forrás: The Sun

 

 

Legfrissebb hírek

Videó: Rodri újra edzésben, még ebben az idényben visszatérhet

Angol labdarúgás
2025.03.01. 10:01

„Szenzációsan futballozott” – így dicsérik Angliában Szoboszlai Dominik City elleni teljesítményét

Angol labdarúgás
2025.02.23. 21:32

Mbappé mesterhármasával odahaza is győzött a Real Madrid, és kiütötte a BL-ből a Cityt

Bajnokok Ligája
2025.02.19. 23:00

Guardiola: Egy százalék esélyünk van a Madrid ellen

Bajnokok Ligája
2025.02.17. 10:45

A Real Madrid a 300. győzelmét aratta a BL-ben

Minden más foci
2025.02.12. 13:38

Látványos mozdulattal egy kis szerencse is járt – Mbappé gólja a Man. City ellen képeken

Bajnokok Ligája
2025.02.11. 23:11

Reakciók a Real Madrid–Manchester Cityre: Carlo Ancelotti bírálta az új lebonyolítási formát

Bajnokok Ligája
2025.01.31. 18:46

Haaland tizenegyest hibázott, az Evertonnal sem bírt a Manchester City

Angol labdarúgás
2024.12.26. 15:24
Ezek is érdekelhetik