Man. City: „Messi azzal viccelt, hogy kötényt ad, rettegtem tőle”

Vágólapra másolva!
2015.10.19. 20:45
A Manchester City labdarúgócsapatának kiválóságától, Yaya Tourétól már idéztünk a nap folyamán. Az elefántcsontparti futballista akkor azt mondta, undorítónak tartja az angol újságírók viselkedését, és elege van a futballból. A 32 esztendős játékos egy másik interjújában korábbi csapattársáról, Lionel Messiről is szót ejtett.



Messi volt a legjobb játékos, akivel valaha együtt játszottam. Nem a kondicionáló gépek és az erőnléti edzések híve, mindig labdával tréningezik. Azért született, hogy megváltoztassa a futballt. (Patrice) Evrától és (Carlos) Téveztől hallottam, hogy Cristiano Ronaldo mennyire keményen edz, de Messi egészen más. Ő egy zseni, egy legenda” – magasztalta Touré a négyszeres aranylabdást, akit Ronaldinhónál is jobb játékosnak tart.

A Barcelonában három évet eltöltő középpályás a legutóbbi (két) szezonban ellenfélként találkozott a pályán Messivel, amikor a Manchester City a Barcelonával csapott össze a Bajnokok Ligájában. Touré megosztott néhány kulisszatitkot a találkozóról.

„Messi mellett játszani a legszebb dolog a világon, ellene a legrosszabb. A meccs előtt az öltözőfolyosón viccből azt mondta nekem, hogy ad egy kötényt. Miután láttam, hogy két csapattársamat is »bebőrözte«, attól féltem, én következek. Amikor a közelembe került, azt ordítottam magamban, »ne, kérlek, ne adj kötényt«. Féltem, hogy zavarba hoz a családom előtt” – újságolta Touré, aki végül nem jutott James Milner és Fernandinho sorsára.

MESSI KÖTÉNYEI A MANCHESTER CITY ELLEN

Legfrissebb hírek

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 14. rész: Kovács Antal

Egyéb egyéni
10 órája

Julián Álvarez nem játszik a Liverpool elleni BL-meccsen

Bajnokok Ligája
14 órája

Messi ezúttal sportkártyával döntött rekordot

Minden más foci
14 órája

Laporta Haalanddal pótolná Lewandowskit jövőre – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
15 órája

Minden út Budapestre vezet – Smahulya Ádám jegyzete

Bajnokok Ligája
2025.09.15. 22:48

Döntők visszavágói és magyaros találkozó Isztambulban – a BL-alapszakasz 12 legjobban várt meccse

Bajnokok Ligája
2025.09.15. 19:04

„A meccs elejétől kezdve azt tettük, amit kértem” – Flick a Valencia kiütése után

Spanyol labdarúgás
2025.09.15. 08:37

Csak a szokásos: a Barcelona ezúttal is alaposan kitömte a Valencia kapuját

Spanyol labdarúgás
2025.09.14. 22:55
Ezek is érdekelhetik