Everton: az exfradista volt a főnök, méghozzá ezért

2015.01.07. 10:12
Az Everton–West Ham United angol FA-kupa-mérkőzésen (1–1) pályára lépő labdarúgók közül Muhamed Besic (Everton) ért a legtöbbször a labdához (80), és nemcsak a statisztikák, hanem a szurkolók szerint is ő volt a liverpooliak egyik legjobbja a kedd esti találkozón.

Nemcsak a labdaérintései számával, hanem a labda megjátszásának pontosságával (90.4) is kitűnt a bosnyák válogatott játékos.

A kilenc szerelés (három labdaszerzés, öt tisztázás, egy lövésblokkolás) is kedd esti csapatrekord – a West Ham játékosai összesen jutottak 11-ig –, amelyet tovább „fényez”, hogy mindössze egy szabálytalanság társult hozzá.

„Besic egyre jobb és jobb és jobb és jobb…”; „Megint Besic volt a főnök” – íme kettő a volt ferencvárosi játékost méltató szurkolói Twitter-üzenetekből.

Romelu Lukaku, az Everton belga válogatott támadója a 91. percbeli góljával mentette döntetlenre a mérkőzést (ekkor már Besic nem volt a pályán, a 85. percben lecserélték), a továbbjutásról második felvonás dönt.